Tridsiaty ročník behu Hodonín – Holíč – Skalica (súčasť BP SAZ 2020) sa v tomto roku neuskutoční

Jubilejný 30. ročník medzinárodného cestného behu Hodonín – Holíč – Skalica plánovaný na 12. decembra 2020, ktorý bol aj súčasť Bežeckého pohára SAZ 2020, sa v tomto roku neuskutoční.

„Situácia v súvislosti s koronavírusovými opatreniami na hraniciach medzi Českom a Slovenskom sa skomplikovala. Zaoberal sa ňou aj výbor nášho klubu, následne sme veci konzultovali s hlavnými sponzormi, zástupcami samosprávy a úradom regionálneho zdravotníctva. Telefonicky sme situáciu riešili aj s organizátormi z českej strany. Na základe predpokladaného vývoja situácie a súčasného stavu sme sa spoločne rozhodli preložiť 30. Ročník pretekov na rok 2021. O náhradnom termíne budeme včas informovať. Ďakujeme za pochopenie, pomoc a podporu,“ oznámil Zdeněk Zalubil, zástupca slovenskej časti organizačného výboru pretekov Skalica – Holíč – Hodonín.

Z pôvodného rozpisu BP SAZ 2020 vypadol už dávnejšie septembrový Košice Night Run, bratislavský Telekom Night Run a polmaratón v rámci Banskobystrického maratónu sa pobežia len virtuálne a neuskutoční sa ani Beh ulicami Krompách. Zatiaľ ostávajú v hre ešte tri z plánovaných podujatí: 21. 11. súťaž vytrvalcov na M-SR v Krupine, 26.12. Vianočný beh mesta Lučenec (20 km) a Národný beh Devín – Bratislava, ktorého organizátori majú ambíciu usporiadať preteky do konca roka, no ešte hľadajú termín a spôsob usporiadania.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk