Tréningová skupina manželov Rusnákovcov sa pripravuje v teple na Tenerife a verí, že bude znova úspešná

Za teplom na Kanárske ostrovy sa vybrali nielen halový majster Európy na 60 m z Glasgowa 2019 Ján Volko so svojou početnou tréningovou skupinou, prekážkarka Stanislava Škvarková, trojskokan Tomáš Veszelka či špičkoví kladivári Martina Hrašnová a Marcel Lomnický, ale aj minitím z košickej Slávie TU Košice.

Pod vedením trénerov Henriety a Jaroslava Rusnákovcov sa na ostrove Tenerife v stredisku Arona pripravuje pätica nádejných košických atlétov: majster Európy 2018 v skoku do diaľky sluchovo postihnutých v kategórii do 18 rokov a tohtoročný dovedna 5-násobný slovenský šampión v diaľke (vonku: muži do 23 rokov a juniori, hala: muži a juniori) a trojskoku (hala: juniori) Rastislav Jelínek, 4-násobná žiacka vicemajsterka Slovenska v šprintoch, vonku aj v hale na 60 i 150 m Diana Devaldová, slovenská juniorská vicemajsterka v diaľke Viktória Rusnáková a talentované chodkyne, majsterka SR na 5000 m dorasteniek a 10 km junioriek Karin DevaldováStanislava Hakulinová, ktorá vyhrala halové šampionáty 2020 dorasteniek a junioriek.

„Využívame všetko, čo teraz doma nemáme k dispozícii – otvorený štadión s kompletným vybavením, posilňovňu a pieskové pláže na pobreží Atlantiku. Aj chodkyne majú všetko, čo potrebujú,“ vraví tréner Jaroslav Rusnák, bývalý popredný slovenský výškar. „Kým na Slovensku sa obmedzenia týkajú i počtu športovcov, na ´Kanároch´to nie je v tomto ohľade také prísne, ale ostatné hygienické opatrenia sa stopercentne dodržiavajú. Dokonca v posilňovni si nás pred vstupom fotia a zoberú odtlačok ukazováka. Štadión využívame pri veľmi príjemných teplotách – sem tam však na päť či desať minút spŕchne – trikrát v týždni na nácvik techniky skokov a prekážok. Na regeneráciu využívame i príjemné slnečné lúče a morskú vodu. S pobytom sme zatiaľ veľmi spokojní.“

Zimný pobyt v teple sa košickým atletickým nádejam zo Slávie TU osvedčil už v minulosti. Aj vďaka nemu si pätica, ktorá teraz trénuje na Tenerife, vybojovala na slovenských šampionátoch v roku 2020 dovedna 25 (!) medailí (9 – 8 – 8).

„Vlani v decembri sme s Rasťom Jelínkom absolvovali dvojtýždňový kemp v tureckom Beleku, kam sa potom vo februári vybrali i naše dievčatá. Osvedčilo sa nám to, v halovej i letnej sezóne sme boli úspešní a verím, že budeme aj v nasledujúcej sezóne,“ želá si kouč Rusnák.

Tréningová skupina manželov Rusnákovcov si sústredenie v Arone pochvaľujú aj preto, lebo mladí na vlastné oči vidia, ako trénujú poprední európski atléti vrátane početnej českej skupiny. Košičania sa budú na Tenerife pripravovať do 19. decembra. „Po sviatkoch by sme potom radi pokračovali v príprave v bratislavskej atletickej hale Elán,“ dodáva Jaroslav Rusnák.

GABRIEL BOGDÁNYI

Tréningová skupina Slávie TU Košice na Tenerife.

FOTO SAZ (jr)

Rastislav Jelínek, Viktória Rusnáková a Diana Devaldová využívajú na bežeckú prípravu aj pláže.

FOTO SAZ (jr)

Chodkyne Karin Devaldová a Stanislava Hakulinová v pnom tréningovom nasadení.

FOTO SAZ (jr)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk