Tomáš Veszelka vyhral trojskok na mítingu Zlín 2020 aj z desaťkrokového rozbehu, Jakub Benda štvrtý na 200 m

Tomáš Veszelka vyhral  sobotňajšiu súťaž trojskokanov na medzinárodnom mítingu Zlín 2020, keď hneď v úvodnej sérii dosiahol 16,59 m (+1,4 m/s). Zverenec Michala Škvarku sa vo svojom druhom štarte v letnej sezóne dostal týmto výkonom už na siedmu priečku v tohtoročných európskych „letných“ tabuľkách. Opäť neskákal z plného rozbehu, ale len z 10 krokov a 16,59 m je z takéhoto rozbehu jeho osobák.

Veszelka, ktorý zvíťazil pred českými reprezentantmi Vondráčkom (16,02) a Vodákom (15,53) okrem víťazného skoku z úvodnej série dosiahol ešte v šiestej 16,53 m.

“Skákal som len z desaťkrokového rozbehu, je to z neho nový osobný rekord,” vravel po pretekoch Tomáš Veszelka. “Bol to však iba zaisťovák, lebo fúkalo zboku. Potom sa vietor otočil a dul nám proti. Škoda, lebo som cítil, že aj z takéhoto rozbehu by som mohol skočiť 17 metrov. Verím, že keď sa vyskáčem, chytím dobrý vietor, pokojne môže sedemnástka na pretekoch padnúť. V tomto roku asi nebudem skákať z dlhšieho ako 10-krokového rozbehu, chceme sa viac venovať technike. Aj z neho by som však chcel skočiť čo najďalej. Už dnešný výkon 16,59 m je však fantastický a naznačuje, že z celého by to malo byť za 17 metrov.”

Na 200 m skončil Jakub Benda štvrtý časom 21,80 (7. Harsalín 22,54), takisto v súťaži žien Viktória Strýčková (25,18), Klára Hatinová bola tretia na 1000 m (2:57,37), v diaľke boli Filip Federič ôsmy (633) a Sandra Veselská piata (545). V rozbehoch na 100 m dosiahli Košík 11,11, Federič 11,11, Opavský 11,13, u žien Strýčková 12,35, v súťaž žiačok skončila Ema Bendová na 60 m štvrtá (8,18, v rozbehu 8,05). V štafetách osadili žiačky Našej atletiky Bratislava 2. miesto na 4 x 60 m (31,74), muži rovnakého klubu boli na 4 x 100 m šiesti (41,97) a ženy štvrté (48,73).