Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA-VRAKUŇA: ČSOB Zimná séria 2019/2020 – I. diel
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Ondrovič (AC Malacky) 33:20 min, 2. Šimon Wahlandt (Tri 2 Fly) 33:53, 3. Ondrej Kubo (3NT Triathlon Team Bratislava) 34:09.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Monika Dolinajová (BMSC Bratislava) 41:13 min, 2. Jeanette Borhyová (#kovalcuk_team) 41:22, 3. Mária Podkamenská 43:47.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Leo Lendvorský (Bratislava Runners) 16:10 min, 2. Peter Žáčik (SMTA Nitra) 16:46, 3. Matej Medveczký (3NT Triathlon Team Bratislava) 17:10.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Kristína Jesenská (3NT Triathlon Team Bratislava) 18:29 min, 2. Petra Pukalovičová (SHEruns) 18:32, 3. Katarína Sivoková (3NT Triathlon Team Bratislava) 19:36.
TRENČÍN: 10. ročník Beh o pohár Festivalu HoryZonty 2019
Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Štefan Štefina (AK Spartak Dubnica) 25:07 min, 2. Michal Staník (BK Lysá pod Makytou) 25:09, 3. Dalibor Jakal (Bežci Svinná) 25:41.
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Iveta Hulvátová (Jogging club Dubnica nad Váhom) 31:06 min, 2. Monika Kadlecová (CK EPIC Dohňany) 33:10, 3. Romana Škorvánková (Trenčín) 33:11.
STRÁŽSKE: 50. ročník Behu oslobodenia mesta Strážske
Muži (absolútne poradie, 6,4 km): 1. Serhij Rasčupkin (Ukr.) 20:02,9 min, 2. Jaroslav Szabo (TJ Obal servis Košice) 20:30,3, 3. Kornel Biringer (LeViaFit Levoča) 21:32,3.
Ženy (absolútne poradie, 6,4 km): 1. Simona Čonková (MARAS team) 26:22,5 min, 2. Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) 26:25,7, 3. Veronika Grucová (Prešov) 27:11,8.
KRÁSNO NAD KYSUCOU: 36. ročník Krasňanskej desiatky
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Krišica 34:56,5 min, 2. Jakub Cieslar (obaja ČR) 35:04,7, 3. Rastislav Kalina (Maratón klub Rajec) 35:14,3.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Michaličková (Atletický oddiel Žilina) 40:52,6 min, 2. Danka Hanulová (Ružomberok v pohybe) 42:54,0, 3. Miroslava Babinská (Bežecký
klub (Dolný Kubín) 43:09,0.
ŠAMORÍN: Šamorínska bežecká liga 2019 – 7. kolo
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Ladislav Kašška (KĽŠ Kryha Bratislava) 16:18,89 min, 2. Ladislav Kiss (3klub Šamorín) 17:01,61, 3. Peter Čudrnák (Pekáreň Kvetoslavov) 17:08,13.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Beáta Belanová 21:46,20 min, 2. Veronika Jágerová (obe 3klub Šamorín) 23:54,86, 3. Silvia Jurčová (tri2fly) 24:04,24.
TATRANSKÁ LOMNICA: 7. ročník Steeplechase Run
Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Radovan Tomeček (TJ Obal servis Košice) 25:16,41 min, 2. Peter Ďurica 25:54,20, 3. Michal Kováč (obaja Run for Fun) 26:06,55.
Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Alena Stevens (Tri Tatry Triathlon Team) 21:51,91 min, 2. Simona Čonková (Maras team) 21:59,49 min, 3. Barbora Němcová (TJ Obal servis Košice) 22:39,51.
ŽILINA: 53. ročník Behu 17. novembra
Muži (absolútne poradie, 3,2 km): 1. Andrej Paulen (Žilinská univerzita) 11:04,7 min, 2. Tomáš Kubej (SMZ Jelšava) 11:54,8, 3. Ivan Pavlík (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 12:32,2.
Ženy (absolútne poradie, 1,6 km): 1. Marcela Tropeková (ZŠ a MŠ Rabčice) 10:14,8 min.
KOVÁČOVÁ: 34. ročník Kováčovskej desiatky
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marej Schieber (Run for Fun) 33:14,3 min, 2. Miroslav Hraško (Zolná) 33:59,0, 3. Tomáš Kubej (SMZ Jelšava) 34:02,9.
Ženy (absolútne poradie, km): 1. Radka Roháčová (Zdravie v pohybe Lučatín) 41:20,8 min, 2. Katarína Liktorová (Pevná vôľa Krupina) 42:34,8, 3. Ema Sitková (Zvolen/HK Moral) 43:29,7.
SMOLNÍK: Horský beh na Smolník
(Po stopách smolníckych baníkov)
Muži (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 470 m): 1.Michal Lami (All4Run Košice) 46:31 min, 2. Marián Zimmermann (Pro-body sport team) 47:05, 3. Dušan Sláma (Klub orientačného behu Košice) 50:11.
Ženy (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 470 m): 1. Luca Némethová (Maď.) 59:00 min, 2. Katrína Lamiová (All4Run Košice) 1:01:08, 3. Ivana Šucová (Košice) 1:03:24.
(Beh hrebeňom Volovských vrchov)
Muži (absolútne poradie, 33,4 km, prevýšenie 1400 m): 1. Július Kaľavský (All4Run Margecany) 2:45:52 h, 2. Csaba Németh (Maď.) 2:47:46, 3. Ludvig Herich (BK Spartak Medzev) 2:57:39.
Ženy (absolútne poradie, 33,4 km, prevýšenie 1400 m): 1. Vanda Jenejová (dynafit/geosport) 3:19:38 h, 2. Mahuliena Krištanová (All4Run Vranov n/Topľou) 3:24:10, 3. Dorota Štorcelová (Rybka) 3:43:31.
BRATISLAVA-LAMAČ: 19. ročník Legendárneho behu starej školy Lamač – Stupava
Muži (absolútne poradie, 18,5 km): 1. Taras Ivaniuta 1:06:37,0 h, 2. Peter Čudrnák 1:12:12,9, 3. Roman Trtek 1:15:06,5.
Ženy (absolútne poradie, 18,5 km): 1. Mária Danečková 1:26:46,3 h, 2. Kristína Guttmannová 1:29:07,5, 3. Mária Ullerová 1:30:28,3.
RÁZTOČNO: 12.ročník Memoriálu Štefana Kotiana
Muži (absolútne poradie, 2,7 km, prevýšenie 101 m): 1. Tomáš Benko (ŠK Achilles Handlová) 10:47 min, 2. Martin Svrček (Ráztočno) 10:51, 3. Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) 10:58.
Ženy (absolútne poradie, 2,7 km, prevýšenie 101 m): 1. Silvia Valová (AK ZVP Lučatín) 11:07 min – traťový rekord, 2. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 12:42, 3. Lenka Kotianová (ŠKP Žilina) 13:10.
BOBROVEC: 36. ročník Bobroveckého behu do vrchu – Choď ako môžeš
Muži (absolútne poradie 3,7 km, prevýšenie 600 m): 1. Jozef Hlavčo (salomon Suunto) 23:00 min, 2. Jakub Šiarnik (SK Žiarska dolina) 24:40,8, 3. Matúš Danko (Skialp Bobrovec) 25:24,3.
Ženy (absolútne poradie 3,7 km, prevýšenie 600 m): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 31:46,1 min 2. Monika Chovanová (Bežecký klub Dolný Kubín) 33:03,6, 3. Martina Bellušová (ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová) 33:18,0.
BRATISLAVA: Ultra trail Dunajské vŕšky
Muži (absolútne poradie, 108 km): 1. Bohumil Uhrin 10:35:30 h, 2. Robert Žajdlík 11:41:20, 3. Ondřej Pátek 11:50:58.
Ženy (absolútne poradie, 108 km): 1. Nikola Predná 17:30:45 h, 2. Petra Rubášová 18:33:40, 3. Eva Konszká 19:45:00.
Muži (absolútne poradie, 58 km): 1. Erik Hübner 5:13:30 h, 2. Rastislav Cích 5:53:02, 3. Pavol Kovačič 6:16:10.
Ženy (absolútne poradie, 58 km): 1. Soňa Fajtová 9:15:00 h, 2. Zuzana Vargová 11:11:57.
MNÍCHOVA LEHOTA: Podinovecký beh
Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 21:36,75 min, 2. Dalibor Jakal (Bežci Svinná) 22:56,38, 3. Tomáš Grajcarík (Nové Mesto nad Váhom) 24:00,10.
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Anita Stachová (Nové Mesto nad Váhom) 26:34,52 min, 2. Iveta Hulvátová (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 26:58,85, 3. Marta Gatialová (STG Prievidza) 27:59,68.
BRATISLAVA: 6. ročník Behu na počesť vojnových veteránov
Muži (absolútne poradie, 5,2 km): 1. René Valent (UPVII) 17:15 min, 2. Ján Sopko (AK Krupina) 17:29, 3. Taras Ivaniuta (Reštartnisa.sk) 18:12, 4. Miroslav Úradník (VŠC Dukla B. Bystrica) 18:45.
Ženy (absolútne poradie, 5,2 km). 1. Mária Danečková (Reštartnisa.sk) 20:44 min, 2. Anastasia Kuzminová (VŠC Dukla B. Bystrica) 20:44, 3. Marta Hancková (Bratislava) 22:57, 4. Lucia Vlčáková (VŠC Dukla B. Bystrica) 23:42.
(LB)
Text k foto:
Súťaž na 10 km v I. dieli ČSOB zimnej série vyhral v Bratislave-Vrakuni Marek Ondrovič z AC Malacky.
FOTO MBFOTO/MARTIN BLAŠČÁK
Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk