Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

HORNÉ OREŠANY: 38. ročník Behu cez Hornoorešanské vŕšky – Memoriálu Františka Hečka

Muži (absolútne poradie, 10,3 km s prevýšením 100 m): 1. Tomáš Michalec (AŠK Fenix Bratislava) 36:44 min, 2. Martin Halász (RunningPro) 36:46, 3. Boris Kotman (TJ Dynamo Dolný Kubín) 37:06.

Ženy (absolútne poradie, 10,3 km s prevýšením 100 m): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 41:53 min, 2. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 43:44, 3. Denisa Kušnierová (Trail Runners Trnava) 44:46.

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM/ZELENÁ VODA: Topfest Run

Muži (absolútne poradie, 7,7 km): 1. Marek Kubík (Spartan Patriot Team) 30:04 min, 2. Martin Safko (Utekávači Piešťany) 30:53, 3. Martin Sulovský (Piešťany) 31:28.

Ženy (absolútne poradie, 7,7 km): 1. Monika Michnová (Považany) 40:10, 2. Natália Bojnanská (Nitra) 40:45, 3. Katarína Eriksson (Nové Mesto nad Váhom) 40:49.

LUČATÍN: 7. ročník Lučatínskej jedenástky

Muži (absolútne poradie, 7,7 km): 1. Patrik Vyšňovský (MBO Strážske) 34:37 min, 2. Peter Štilla (Trian ŠK UMB Banská Bystrica) 34:57, 3. Roman Vajs (BBtrener.sk/mintal.sk) 35:25.

Ženy: 1. Lucia Pivarčiová (ŠK Atóm Levice) 42:45 min, 2. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 42:56, 3. Nikola Berčíková (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 44:34.

HÝĽOV: 4. ročník Hýľovskej desiatky

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Viktor Starodubcev (Ukr.) 33:55 min, 2. Anatolij Malyj (Ukr.) 35:44, 3. Rastislav Skubeň (AK VTJ Zvolen) 36:04.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Natalia Malá (Ukr.) 44:14 min, 2. Alena Farkašová (AC Michalovce) 45:03, 3. Danica Božová (BK Poprad/Svit Mierovka) 47:20.

BÁNOV: 37. ročník Behu oslobodenia – Bežecká “pasuvačka”

Muži (absolútne poradie, 7,5 km): 1. Matúš Kompas (AO Šaľa) 25:10 min, 2. Gabriel Švajda (Adidas runners) 25:38, 3. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 26:10.

Ženy (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Angelika Béberová (Húrky ZM) 19:16, 2. Katarína Sládečková (SRTG Nitra) 20:50, 3. Katarína Holubová 21:00.

BREZOVÁ POD BRADLOM: 19. ročník Národného behu generála M. R. Štefánika

Muži (absolútne poradie, 14,5 km): 1. Marek Štefanka (Šípkové) 55:11,78 min, 2. Martin Plačko (ŠK Bradlan Brezová pod Bradlom) 55:56,55, 3. Eduard Králik (AŠK Grafobal Skalica) 57:06,27.

Ženy (absolútne poradie, 14,5 km): 1. Andrea Borovská (ŠK Bradlan Brezová pod Bradlom) 1:09:56,05 h, 2. Zuzana Okruhlicová (Nezávislosť Bratislava) 1:22:57,84, 3. Andrea Kollárová (Báječné ženy v behu) 1:23:41,34.

RUDNIANSKA LEHOTA:  Runfest Rudnianska Lehota

Muži (absolútne poradie, 11 km): 1. Štefan Kubálek (ŠK Achilles Handlová) 53:29,6 min, 2. Ervín Páleník (Activstar Trenčín) 54:18,3, 3. Tomáš Ďurta (ŠK Achilles Handlová) 57:23,6.

Ženy (absolútne poradie, 11 km): 1. Lucia Vagáňová (Prievidza) 1:02:42,8 h, 2. Simona Hudoková (Spartan Race) 1:03:21,4, 3. Katarína Kohútová (Achilles Handlová) 1:04:18,5.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Oliver Plachý (KL Nováky) 21:57,6 min.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Lenka Homolová (Nestlé) 26:27,1 min.

Muži (absolútne poradie, nočný beh na 5 km s prevýšením 136 m): 1. Štefan Štefina (AK Spartak Dubnica) 21:58,9 min, 2. Štefan Kubálek (ŠK Achilles Handlová) 23:24,4, 3. Ivan Pavlík (AK Dubnica nad Váhom) 23:31,9.

Ženy (absolútne poradie, nočný beh na 5 km s prevýšením 136 m): 1. Lenka Lomnická (ŠK Achilles Handlová) 28:39,2 min, 2. Lenka Bačíková (DHZ Nitrianske) 30:43,7, 3. Marta Gatialová (SRTG Prievidza) 32:10,5.

MOLDAVA NAD BODVOU: 20. ročník Moldavského pohára Bodvy

Muži (absolútne poradie, polmaratón): 1. Viktor Starodubcev (Ukr.) 1:21:05 h, 2. Peter Pulik (Metropol Košice) 1:21:15, 3. Orest Babjak (Ukr.) 1:24:36.

Ženy (absolútne poradie, polmaratón): 1. Vera Gulyásová (Maď.) 1:23:01 h,… 3. Aldona Sepešiová (Valaliky) 1:45:37.

Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Anatolij Malyj (Ukr.) 32:18 min, 2. Ján Duben (ProRun Moldava) 32:57, 3. Štefa Kupec (TJ Mokrance) 33:05 min.

Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Beáta Kopčáková (Metropol Košice) 35:24 min.

(LB)

Text k foto:

Lucia Janečková vyhrala tradičný Beh cez Hornoorešanské vŕšky.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk