Športové hry detí z Centier pre deti a rodiny podporili Ján Volko a Iveta Putalová

V športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne sa vo štvrtok uskutočnil už jubilejný 30. ročník celoslovenských športových hier detí z Centier pre deti a rodiny (CpDaR).

Účastníci si preverili svoje sily a športové zručnosti v ôsmich individuálnych atletických disciplínach – v behoch na 60 m, 100 m, 300 m, 800 m a 1500 m, v skoku do diaľky, v skoku do výšky a vo vrhu guľou. V závere programu si zmerali sily výbery jednotlivých krajov aj v štafetovom behu na 4 x 100 metrov, u chlapcov zvíťazil výber žilinského a u dievčat trnavského kraja.

„Je pre nás veľká česť, že organizátori podujatia sa opäť obrátili na rozhodcov a dobrovoľníkov zo Slovenského atletického zväzu, ktorí mali za úlohu sledovať dodržiavanie pravidiel atletiky, zásad fair play, dohliadali na hladký priebeh súťaží vo všetkých disciplínach a taktiež  i rýchle vyhodnotenie výsledkov. Sme milo prekvapení z tímového ducha detí z Centier pre deti a rodiny, videli sme medzi nimi kopec talentovaných mladých športovcov, ktorí by sa nestratili ani v klasických atletických súťažiach,“ konštatoval tím koordinátorov Detskej atletiky a pracovníkov sekretariátu SAZ zabezpečujúci jubilejný ročník športových hier detí z CpDaR.

Zo zaujímavejších výsledkov spomeňme 100 m v podaní martinského dorastenca Oskara Holuba (12,63), 18-ročný Kremničan Adam Didi zabehol 1500 m za 4:37,16 min, dorastenka Žaneta Šulíková z Pečeňad vrhla 3-kilovou guľou rovných 10 m, starší žiak Dominik Segeč z Hnúšte skočil do diaľky 537 cm a mladší žiak Nikolas Kondáš zvládol 600 m za 1:48,43 min.

Účastníkov podujatia prišli povzbudiť i dve osobnosti slovenskej atletiky – halový majster Európy na 60 m z Glasgowa 2019 Ján Volko a štvrtá z halových ME 2015 v Prahe na 400 m Iveta Putalová. Mladším deťom, ktoré ešte nemali skúsenosti s ozajstnou atletikou, dokonca pomáhali s nastavovaním štartových blokov. Janko aj Iveta osobne odštartovali šprintérsky duel na 100 metrov.

Tridsiaty ročník celoslovenských športových hier pod záštitou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR potvrdil, že takéto športové podujatia majú pre detí z Centier pre deti a rodiny veľký význam, čo konštatovali takisto aj organizátori zo Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.

(DA, GB)

FOTO SAZ/CpDaR SEREĎ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk