Na chodeckých pretekoch v Békéscsabe Žárska na 20 km s limitom na ME tímov, Zámečníková splnila na 5 km limit na EYOF, Rusina a Komarňanská tretí v polmaratóne vo Viedni

■ BÉKÉSCSABA: Na 44. ročníku medzinárodných chodeckých pretekov v maďarskej Békéscsabe sa darilo aj slovenským chodeckým reprezentantom. V pretekoch žien na 20 km obsadila Klaudia Žárska z banskobystrickej Dukly (tréneri R. Benčík a Ľ. Machník) 2. miesto časom 1:41:42 h a splnila limit (1:48:00 h) na májové ME družstiev v Poděbradoch. Odchovankyňa dubnickej chôdze zaostala za svojím minuloročným osobákom o 1:31 min. Dorastenka Kristína Zámečníková skončila na 5 km taktiež druhá, výkonom 24:48 min splnila nominačné kritérium na EYOF v Maribore.

„Klaudia po nevydarených pretekoch minulú nedeľu v Banskej Bystrici potvrdila, že si zaslúži miestenku do nášho družstva žien na 20 km  na európsky tímový šampionát. Kristína Zámečníková  prekvapila, predviedla výborný koncentrovaný výkon,“ pochválil nádejnú chodkyňu šéftréner reprezentácie Roman Benčík.

„Som rád, že u nás stále vyrastajú talentované chodkyne aj chodci. Spokojný som takisto s výkonom dorastenca Jakuba Mažgúta, ktorý zvládol svoju premiéru na 10-kilometrovej trati.“

V Békéscsabe svoje súťaže vyhrali aj Michal Benčík, Dominika Pernická, Šimon BátovskýMichal Duda, Paulína Avenová skončila druhá.

SLOVÁCI V BÉKÉSCSABE

ŽENY – 20 km: 2. Žárska 1:41:42 – limit na ME tímov. JUNIORKY – 10 km: 2. Avenová 53:15. DORASTENKY – 5 km: 2. Zámečníková 24:48 – limit na EYOF, 4. Kusá 25:28

JUNIORI – 10 km: 1.Duda 49:36. DORASTENCI – 10 km: 2. Mažgút 51:39. STARŠÍ ŽIACI – 5 km: 1. Š. Bátovský 24:19.

■ VIEDEŇ: V súťažiach jubilejného 40. ročníka maratónu vo Viedni uspeli aj slovenskí vytrvalci – v polmaratóne brali tretie priečky. U mužov skončil tretí úradujúci majster SR v tejto disciplíne Martn Rusina (BMSC Bratislava/Top4Running) časom 1:09:19 h. Predstihli ho len Rakúšania Markus Hartinger (1:06:49) a Lemawork Ketema (1:08:45), ktorý je etiópskeho pôvodu. V pretekoch žien finišovala tretia Romana Komarňanská (SHERuns Bratislava/RomiRun) za 1:21:32 h, zvíťazila Poľka Popadiaková (1:19:02) pred Pitamicovou-Vojskou zo Slovinska (1:20:33). V popredí sa zo Sloveniek umiestnili v polmaratóne ešte Natália Ševčíková (13. – 1:24:09) a Petra Pukalovičová (25. – 1:29:31). V maratóne, ktorý vyhral Keňan Samwel Mailu za 2:05:08, sa do TOP 100 dostali traja Slováci, všetci vo veteránskom veku – Henrich Weichpart (57. – 2:40:15, 2. v kat. 45 až 49 r.), Rastislav Kalina (66. – 2:41:17, 3. v kat. 45 až 49 r.) a Tomáš Kopčík (69 – 2:42:29), víťaz kategórie 55 až 59-ročných.

(GB)

Text k foto:

Na snímkach na stupňoch víťazov (na 2. mieste) Klaudia Žárska a Kristína Zámečníková, Martin Rusina a Romana Komarňanská.

FOTO SAZ (rb/jp)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk