Šéftréner skokov SAZ Ľuboš Benko o mládežníckom zraze v Banskej Bystrici: Splnili sme, čo sme si naplánovali

Skokanská sekcia SAZ zorganizovala v závere minulého týždňa v Banskej Bystrici trojdňový zraz pre popredných slovenských skokanov v mládežníckych kategóriách (29. 4. – 1. 5.). Z pozvaných atlétov prišlo napokon 35. Pod vedením desiatky skúsených trénerov na čele so šéfom sekcie, bývalým špičkovým výškarom (osobný rekord 225 cm) Ľubošom Benkom, absolvovali v priestoroch VŠ Dukla na vynovenom atletickom štadióne na Štiavničkách zaujímavý program.  

„Počasie nám prialo, takže sme mohli splniť, čo sme si naplánovali. Okrem testovania sme so skokanmi prešli metodiku a techniku základnej plyometrie a na dvoch tréningoch aj nácvik zdokonaľovania atletických skokov. Marián Prezbruchý potom predstavil ešte rôzne kompenzačné cvičenia pre pre skokanské disciplíny. Dotkli sme sa aj teórie tréningu a hodnotenia plyometrického zaťaženia v atletických skokoch a taktiež sme sa venovali technike jednotlivých disciplín,“ informoval Ľuboš Benko.

Časť účastníkov banskobystrického skokanského zrazu, na ktorý sa prišiel pozrieť i olympijský víťaz v chôdzi na 50 km a v súčasnosti už riaditeľ VŠC Dukla Matej Tóth, absolvovala podobný už v decembri v Bratislave v hale Elán. Preto bolo zaujímavé porovnať výsledky ich testov.

„Pri  hodnotení testov z decembra minulého roka a týchto aprílových môžeme konštatovať plošné zlepšenie úrovne motorických schopností limitujúcich športový výkon v atletických skokoch. Samozrejme, je to len predpoklad k zlepšeniu vlastného výkonu, podmienkou je zapracovanie kvality do vlastnej techniky,“ zdôraznil šéftréner skokov. „Súčasne sa javí ako veľmi dôležitý faktor udržať skokana v dobrom zdravotnom stave aj pri zvyšovaní intenzity a špecifickosti prostriedkov v súlade s jeho vekom, technickou a motorickou vyspelosťou.“

Ľuboš Benko sa za skvele odvedenú prácu poďakoval koučom, ktorí viedli tréningy (Marián Prezbruchý, Róbert Piaček, Ján Zmoray) a vyslovil nádej, že podobné zrazy s podporou SAZ sa budú organizovať aj v budúcnosti.

FOTO SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk