Sedmička slovenských koučov na bežeckom seminári v Prahe, prednášal im známy poľský tréner Tomasz Lewandowski

Poprední slovenskí tréneri strednotratiarov a vytrvalcov sa v sobotu vzdelávali v Prahe! Na odbornom bežeckom seminári, ktorý v sobotu organizoval Český atletický zväz v kooperácii s katedrou atletiky UK FTVS v Prahe, sa zúčastnilo aj sedem našich koučov – šéftréner sekcie pre behy na ovále Jozef Pelikán, jeho predchodca na tomto poste Marcel Lopuchovský, šéftréner sekcie behov mimo oválu Pavel Kováč, Ivan Peťovský, Štefan Mereš, Pavol Kucharovič a slovenský rekordér na 800 m Jozef Repčík, ktorý sa po ukončení kariéry venuje aj trénerskej práci.

Lektorom seminára bol brat štvornásobného majstra Európy na 800 a 1500 m Marcina Lewandowského, známy poľský kouč Tomasz Lewandowski, ktorý pripravoval aj českého rekordéra na 1500 m (3:32,49) Jakuba Holušu.

„V hlavnej prednáške sa sústredil na základné aspekty tréningu bežcov na stredné a dlhé trate, na filozofiu tejto prípravy, plánovanie i metodiku tréningu,“ informoval Jozef Pelikán. „V druhom vzdelávacom bloku sa venoval špeciálnemu silovému tréningu bežcov a v záverečnej panelovej diskusii, do ktorej sa okrem Tomasza Lewandowského zapojili Pavel Červinka a Pavel Tunka, sme sa venovali niektorým špecifickým témam súvisiacim s bežeckým tréningom. Som rád, že okrem skúsených trénerov sa na seminári zúčastnil aj Jožko Repčík, ktorý v Piešťanoch rozbieha zatiaľ len detskú a mládežnícku atletiku, ale do budúcnosti potrebujeme práve mladých, ako je on – s pretekárskymi skúsenosťami, záujmom o atletiku i vzdelávanie sa.”

Bývalého dlhoročného šéftrénera behov poľskej reprezentácie Tomasza Lewandowského nedávno angažovala Holandská atletická únia. V krajine tulipánov bude v príprave nádejných strednotratiarov úzko spolupracovať s ďalším trénerským “legionárom”, Švajčiarom Laurentom Meuwlym.

Text k foto:

Na snímke slovenskí bežckí tréneri s lektorom pražského seminára (zľava): Jozef Repčík, Pavol Kucharovič, Ivan Peťovský, Marcel Lopuchovský, Tomasz Lewandowski, Jozef Pelikán, Pavel Kováč a Štefan Mereš.

FOTO SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk