Šampión Fsiha asi príde o zlato z krosových ME 2019, mal pozitívny antidopingpový test

Švédsky vytrvalec Robel Fsiha zrejme príde o titul majstra Európy 2019 v krose, ktorý si vybojoval vlani v decembri v portugalskom Lisabone. Mal totiž pozitívny výsledok antidopingovej skúšky na zatiaľ nešpecifikovanú zakázanú látku. O Švédovom pozitívnom A-teste informovali médiá už v marci, teraz sa objavila na verejnosti aj analýza jeho B-vzorky z odberu z minulého roka v novembri počas sústredenia v Etiópii.

Fsiha vyhral súťaž mužov na 10,225 km na ME 2019 v Lisabone vďaka zdrvujúcemu nástupu v záverečnom kole časom 29:59 min o 11 sekúnd pred Turkom kenského pôvodu Arasom Kayom. Dvadsaťtriročný Fsiha, ktorý pochádza z Eritrey a do Švédska emigroval v roku 2013, sa do triumfu na ME v krose na medzinárodnej scéne veľmi nepresadil.

V roku 2018 bol na ME v krose až 40, vlani v marci však bol na krosových MS najlepší z Európanov – 17. Jeho osobné rekordy tiež nie sú úchvatné – 5000 m zabehol najlepšie  za13:49,97 min a 10 000 m za 28:59,62 min.

„Počkáme si na výsledky vyšetrovania Švédskej antidopingovej agentúry,“ oznámili predstavitelia Fsihovho klubu Sparvgaen. Mladý vytrvalec odmieta, že by vzal niečo zakázané. Pre denník Expressen vyhlásil: „Užil som len tabletku proti prechladnutiu.“

(GB)

FOTO SITA/AP

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk