Putalová druhá na 400 m v Mondeville, Bujna na 60 m vo Viedni

Štvorstovkárka Iveta Putalová v druhom tohtoročnom halovom štarte na 400 m obsadila na
mítingu vo francúzskom Mondeville celkovo druhú priečku časom 53,57 sekundy, keď bola
iba o stotinku horšia ako Poľka Inga Baumgartová. Dvadsaťdeväťročná Bratislavčanka
vyhrala prvý beh na 400 m, no v druhom bola jej poľská súperka o stotinu rýchlejšia.

Iveta sa sťažovala na krátke a veľmi ostré zákruty. Potvrdilo sa, čo sme vydedukovali
z predošlých výsledkov, že v Mondeville sa nebehá rýchlo a len zriedka pod 53 sekúnd,“
skonštatoval Putalovej tréner Marcel Lopuchovský. „Teší ma, že Iveta získala cenné skalpy
Holanďanky Ghafoorovej či Poľky Holubovej, to je pozitívne zistenie.
Putalová, ktorá sa na 400 m môže pochváliť štvrtým miestom na HME 2015 a šiestym na
HMS 2016, má pod strechou osobný rekord 52,84 sekundy. V tomto roku má na konte zatiaľ
53,14.

Objav lanskej letnej sezóny šprintér Šimon Bujna zo Slávie UK Bratislava potvrdil solídnu
halovú formu na sobotnom medzinárodnom atletickom mítingu vo Viedni, keď vo finále behu
na 60 m obsadil 2. miesto časom 6,80 sekundy za Rakúšanom Fuchsom (6,74). Zverenec
Dany Horskej zaostal za svojím osobným maximom z nedávneho bratislavského mítingu Elán
o štyri stotinky. V behu na 200 m, kde bol semifinalista tejto disciplíny na Svetovej
univerziáde 2017 v Tchaj-peji najväčší favorit na prvenstvo, ho diskvalifikovali za beh mimo
svoju vyhradenú dráhu.

Z ostatných Slovákov Alexander Jablokov vyhral beh na 800 m za 1:54,53 min, Roman
Turčáni (6,89) a Monika Weigertová (7,81 – v rozbehu 7,76) boli tretí na 60 m, Peter Kováč
vyhral beh na 3000 m časom 8:45,91 min a vekom ešte dorastenec Daniel Kováč bol najlepší
v chôdzi na 3000 m, keď časom 12:26,9 min len o 25 stotín zaostal za svojím výkonom
z minulotýždňových M-SR.

Na majstrovstvách Prahy v hale v Stromovke skončila slovenská viacbojárska rekordérka
Lucia Vadlejch (za slobodna Slaničková) na 60 m prekážok druhá časom 8,62 za Koudelovou
(8,48). V rámci šampionátu si manželka vicemajstra sveta v hode oštepom Jakuba Vadlejcha
ešte vyskúšala výšku (167 cm) a v nedeľu ju čaká guľa. Trojskokanka Zuzana Ďurkechová
bola v behu na 60 m šiesta časom 7,91. (GB)

Z výsledkov:
MONDEVILLE – ženy, 400 m: 1. Baumgartová (Poľ.) 53,56, 2. Putalová (SR) 53,57 (1. v I.
behu).
VIEDEŇ – muži, 60 m: 1. Fuchs (Rak.) 6,74, 2.Bujna 6,80 (1. v II. rozbehu 6,81), 3. Turčáni
6,89 (2. v II. v rozbehu 6,94), 200 m: 7. Luža 23,31, 800 m: 1. Jablokov 1:54,53, 2. Ďurica
1:59,84, 3000 m: 1. P. Kováč 8:45,91, 3000 m chôdza: 1. D. Kováč 12:26,9, 2. Hamžič (všetci
SR) 13:20,5, ženy – 60 m: 1. A. Tothová (Rak.) 7,48,… 3. Weigertová 7,81 (2. v I. v rozbehu
7,76), 200 m: 8. Tvrdoňová 25,83 3000 m: 2. Guttmannová (všetky SR) 11:18,96.
PRAHA – ženy, 60 m: 6. Ďurkechová 7,91 (2. v I. rozbehu 7,91), 60 m prek: 2. Vadlejch
(obe SR) 8,62 (1. v II. rozbehu 8,66), výška: 2. Vadlejch 167. (GB)