Prekážkarka Škvarková v Lodži tretia v slovenskom výkone roka 8,20 sekundy!

Stanislava Škvarková obsadila na piatkovom mítingu s bronzovým štatútom World Athletics Indoor Tour Orlen Cup v poľskom meste Lodž v behu na 60 m prekážok 3. miesto v konkurencii 15 atlétok.

Zverenka svojho manžela Michala Škvarku finálovým časom 8,20 sekundy vyrovnala vlastné slovenské sezónne maximum z Czech Indoor Gala v Ostrave 3. februára. Pre finalistku Svetovej univerziády 2019 v Neapole to bol ôsmy najlepší čas v kariére, jej osobné maximum je 8,09 sekundy z 5. 2. 2020 v Ostrave.

Škvarkovú zdolali v Lodži len líderka svetových tabuliek Christina Clemonsová z USA (7,91) a poľská jednotka v tejto disciplíne Karolina Koleczeková (8,01). Za slovenskou reprezentantkou skončila ďalšia Poľka Wojtuniková (8,26) aj skúsená Ploticynová z Ukrajiny (8,28).

Prekážkarka banskobystrickej Dukly ešte pred finále absolvovala v lodžskej Atlas aréne rozbeh, v ňom skončila druhá za 8,26 za Fínkou Sirtolovou (8,12). Celkovo zabehla piaty najlepší výkon.

„Umiestenie je fajn, ale stále to nie je ono, čakáme na iný výkon. Najmä nad prekážkami Stanka akoby podvedome zaťahovala ručnú brzdu, chýba jej ľahkosť a uvoľnenosť. Viem však, že má na viac a verím, že sa to už čoskoro niekde pretaví vo výborný výkon,“ hodnotil kouč Michal Škvarka.

Stanislava Škvarková absolvovala v halovej sezóne zatiaľ šesť behov na 60 m prekážok, má vyrovnanú výkonnosť: Viedeň 8,22 a 8,27, Ostrava 8,20 a 8,23, Lodž 8,20 a 8,26.

Najbližší štart má naša najlepšia prekážkarka naplánovaný v nedeľu na 20. ročníku mítingu Elán v Bratislave. „Azda to vyjde už na Eláne, kde sa môže vzhľadom na konkurenciu sústrediť výhradne iba na seba,“ dodal ešte Michal Škvarka.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk