Po dvoch desaťročiach zmena na čele AO Slávia STU Bratislava: Zdenka Národu vystriedal Branislav Droščák

Novým predsedom AO Slávia STU Bratislava, vlani podľa výsledkov na slovenských šampionátoch najúspešnejšieho klubu, sa stal Branislav Droščák. Štyridsaťdvaročný inžinier – geodet (vedúci odboru geodetických základov v Geodetickom a kartografickom ústave v Bratislave)  po 20 rokoch vystriedal na tomto poste Zdenka Národu (klub viedol od roku 2002), ktorého delegáti výročnej členskej schôdze AO Slávia STU zvolili za čestného predsedu klubu.

Branislav Droščák bol vo voľbách nového predsedu jediný kandidát a delegáti výročnej členskej schôdze AO Slávia STU Bratislava ho zvolili jednohlasne. Do výkonného výboru klubu sa dostali ešte Kristián Cupák, ktorý na poste predsedu trénerskej rady vystriedal Viliama Lendela (šéfoval jej od roku 2000), Erik Martinec (mládež), Adrián PavelkaZuzana Polohová.

Zdenek Národa ostáva naďalej predsedom celej TJ Slávia STU Bratislava so sídlom v Petržalke v jazdeckom areáli Slávie STU, ktorej členom je aj atletický oddiel. Prácu bývalého predsedu i predsedu trénerskej rady ocenili delegáti výročnej členskej schôdze AO Slávia STU “standing ovation”.

„Oddiel preberám v období, keď je na vrchol svojej novodobej slávy a to je veľký záväzok. Chcem udržať vysoko nasadenú latku i oddiel na vrchole. K mojim plánom a cieľom patrí naďalej organizovať tradičné preteky ako Babiakov memoriál, štartovať a uspieť v atletickej lige, Európskom pohári klubov, samozrejme, vychovávať mládež, hľadať nové talenty a mať v klube reprezentantov štartujúcich na vrcholných podujatiach vrátane olympijských hier,“ načrtol Branislav Droščák svojej priority. „Chcem vytvoriť pracovné skupiny zamerané na projekty a hľadanie partnerov, a takisto pracovnú skupinu na organizovanie pretekov. Verím, že sa mi podarí udržať tradíciu, na ktorej je klub dlhodobo založený – na oduševnenosti ľudí milujúcich atletiku.“

Branislav Droščák bol v rokoch 1992 – 2012 aktívny atlét (os. rekord na 110 m prek. 15,76) v kluboch Vital a Slávia STU Bratislava. Po skončení kariéry pôsobil ako tréner (2010 – 2015, 2020 – doteraz), funkcionár (od roku 2009 až doteraz tajomník AO Slávia STU, tajomník AZB 2010 – 2014) i rozhodca atletiky I. triedy s medzinárodnými skúsenosťami (EYOF, EP vo vrhoch, ME v krose). Je aj člen športovo-technickej a organizačno-legislatívnej komisie SAZ.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk