Na východe Slovenska zorganizovali v moderných priestoroch cirkevnej spojenej školy v Moldave nad Bodvou prvé zo série školení atletických rozhodcov I. triedy za účasti 35 adeptov. Viedla ho predsedníčka komisie rozhodcov SAZ a VsAZ Silvia Hanusová.

Na východe Slovenska zorganizovali v moderných priestoroch cirkevnej spojenej školy v Moldave nad Bodvou (vďaka riaditeľovi p. Istvánovi Nagyovi) prvé zo série školení atletických rozhodcov I. triedy. Viedla ho predsedníčka komisie rozhodcov SAZ a VsAZ Silvia Hanusová.
 
„Záujem stať sa rozhodcom ma veľmi potešil. Len z Moldavy sme mali 30 adeptov, za čo patrí vďaka predsedovi miestneho atletického klubu ALK Moldava nad Bodvou Norbertovi Peczemu. Na školení sa zúčastnilo aj záujemcovia z Košíc a Spišskej Novej Vsi, takže dovedna sme školili 35 rozhodcovských adeptov,“ skonštatovala Silvia Hanusová, inak aj predsedníčka VsAZ.
Dodala, že po výraznom zlepšení atletickej infraštruktúry na Slovensku vďaka vybudovaniu či modernizácii 19 štadiónov je nutné na ich využívanie na súťaže zabezpečiť nielen ich technické vybavenie, ale aj ľudské zdroje – napríklad rozhodcov.
 
Ďalšie školenie rozhodcov na východe Slovenska sa uskutoční 14. apríla v Humennom, kde sa v júni na novučičkom štadióne budú konať majstrovstvá Slovenska 2023 dorastu.
 
FOTO VSAZ
Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk