Na školení trénerov Detskej atletiky v Žiline sa zúčastnilo 32 záujemcov z celého Slovenska

Slovenský atletický zväz, organizátor populárneho projektu Detská atletika, vyškolil od jeho zrodu v roku 2014 už 47 lektorov a viac ako 370 trénerov Detskej atletiky. Od založenia pred štyrmi rokmi sa uskutočnilo dovedna 13 školení, ktoré sa konali v Nitre, Prešove, Banskej Bystrici, Trnave, Trenčíne, Košiciach, Bratislave, Nových Zámkoch, Dubnici nad Váhom a v Poprade.

V roku 2018 sa prvé zo štyroch naplánovaných školení uskutočnilo v marci v Prešove, kde organizátori privítali rekordný počet záujemcov – až 58! V piatok 11. mája sa konalo ďalšie školenie trénerov Detskej atletiky. Do Žiliny prišlo 32 záujemcov z rôznych kútov Slovenska – Gabčíkova, Kysuckého Nového Mesta, Levoče, Nitry, Tisovca, Brezna, Divína, Partizánskeho a najviac, samozrejme, zo Žiliny.

Už najbližší víkend bude nabitý bohatým programom v rámci Detskej atletiky. Uskutočnia sa postupové súťaže k Detskej P – T – S, ktorej finále bude 29. júna v Šamoríne, a aj súboje v rámci Detskej štafetovej ligy. Súťažiť sa bude v Bratislave, Beluši, Bardejove a v Lučenci. V sobotu 12. mája bude ešte zaujímavá promo akcia v Tlmačoch v rámci majstrovstiev Slovenska v polmaratóne, na ktoré zavíta ako hosť olympijský víťaz v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth.

(VĽ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk