Na šampionáte do 23 rokov Forster s Gajanovou, v Trnave súťaží o tituly aj staršie žiactvo

Seriál letných domácich šampionátov jednotlivcov na dráhe vyvrcholí cez víkend majstrovstvami Slovenska na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave súbojmi v kategóriách dospelých do 23 rokov a staršieho žiactva.

Organizátorov z ŠK Slávia Trnava, ktorí v tomto roku usporiadali slovenské šampionáty dospelých, juniorov, veteránov i dve kolá ligy, čaká poriadny zaberák, keďže o M-SR do 23 rokov a staršieho žiactva je veľký záujem. O medaily sa bude bojovať v sobotu od 10.00 až do 18.10 h, v nedeľu pokračuje podujatie od 10.00 h a vyvrcholí o 15.20 h.

V štartových listinách víkendových pretekov je viacero zaujímavých mien. Napríklad osemstovku pobeží olympionička Gabriela Gajanová, jej najväčšie súperky budú Emma Paulínyová a Elena Dušková, ktorá je prihlásená ešte aj na 1500 a 5000 m.

Aj dvojnásobná finalistka juniorských MS 2021 v Nairobi Viktória Forster figuruje v štartovke v troch disciplínach: v šprintoch na 100 a 200 m (pobeží aj lepšiaca sa Lenka Kovačovicová) a takisto na 100 m prekážok, kde v stredu vo finále ligy v Šamoríne iba o tri stotinky zaostala za vlastným juniorským rekordom SR zo slovenského šampionátu dospelých práve v Trnave.

Vždy veľmi usilovný Matej Baluch, siedmy na ME 2021 do 23 rokov a bronzový na MEJ 2019 na 400 m prekážok je aj tentoraz prihlásený až na štyri disciplíny – 100 m, 200 m, 110 m a 400 m prekážok. V hladkých šprintoch (na 100 m až ôsmi s časmi pod 11 sekúnd) bude jeho veľkým rivalom Jakub Nemec, ktorý sa v septembri zlepšil na stovke na 10,72 (s vetrom dokonca 10,50) a na dvojstovke na 21,50 (s vetrom 21,27) a na prekážkovej štvorstovke pobeží proti semifinalistovi ME „23“ Patrikovi Dömötörovi.

Zaujímavé súboje sa črtajú na 400 m, kde sú prihlásení traja (Lukáš Glodžák, Mário Hanic, Nicols Vojtáš) z rekordného kvarteta na 4 x 400 m, Patrik Dömötör a tiež junior Roman Haraslin, a takisto na 800 m (Filip Revaj, Tomáš Janíček, Filip Semančák).

V diaľke sa Jelínek pokúsi prekvapiť hlavného favorita Adama Hriňa, v mužských vrhačských disciplínach sú jasní favotiti Adrián Baran v guli, Samuel Kováč v disku a Patrik Michalec v oštepe. Na hladkej štvorstovke žien môže byť zaujímavý súboj Viktórie Strýčkovej s Andreou Švecovou (štartuje aj an 400 m prek.), v disku Natálie Válekovej s Lenkou Palanskou. Majsterka Európy do 23 rokov v behu na 400 m prekážok Emma Zapletalová na trnavskom šampionáte neštartuje. Na druhý deň po ligovom finále v stredu 15. septembra odletela so svojou fyzioterapeutkou na osemdňový regenerečno-oddychový pobyt na Malorku.

Text k foto:

Na M-SR do 23 rokov v Trnave budú štartovať aj dvojnásobná finalistka MSJ 2021 Viktória Forster a tokijská olympionička Gabriela Gajanová.

FOTO JÁN LUKY a PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk