Na ME v krose do Tilburgu pätica, lídrom tímu bude Sahajda

Na 25. majstrovstvách Európy v krose v holandskom Tilburgu pobeží v nedeľu 9. decembra päť slovenských reprezentantov.  Lídrom tímu bude najlepší slovenský vytrvalec, účastník maratónu na augustových ME v Berlíne Tibor Sahajda, ktorý sa predstaví v kategórii mužov.  V pretekoch žien do 23 rokov budú štartovať čerstvá majsterka Slovenska medzi ženami Veronika Zrastáková a v USA študujúca Zuzana Durcová, na súťaž junioriek nominoval SAZ dve tohtoročné slovenské šampiónky – juniorskú Alexandru Zavadskú a dorasteneckú Elenu Duškovú. Vedúci výpravy bude Vladimír Gubrický, trénerom tímu šéftréner sekcie dlhých behov mimo dráhy Pavel Kováč.

Nominačné kritérium splnila šestica pretekárov, avšak Lucia Beláková, šiesta na sobotnom šampionáte v Dudinciach v kategórii žien, do Tilburgu nepocestuje. „Necíti sa v takej forme, aby mohla štartovať na podujatí najvyššej európskej úrovne. Je to škoda, lebo sme mohli mať v kategórii žien do 23 rokov hodnotené aj družstvo. Do budúcnosti však s Luciou určite počítame,“ skonštatoval šéftréner SAZ Martin Pupiš.

Vlani na 24. ME v športovom komplexe x-bionic sphere® v Šamoríne štartovalo  napokon 19 slovenských reprezentantov z pôvodne nominovaných 21. Zo zdravotných dôvodov vypadli Jaroslav Szabo a Peter Ďurec. Zo štvorice nominovaných do Tilburgu sa na šamorínskom šampionáte predstavilo trio Sahajda, Zrastáková a Zavadská.

(GB)

Nominácia SAZ na 25. ME v krose v Tilburgu (9. 12. 2018)

MUŽI: Tibor Sahajda (BMSC Bratislava, druhý štart na ME).

ŽENY DO 23 ROKOV: Veronika Zrastáková (ŠK SOG Nitra, druhý štart na ME), Zuzana Durcová (BMSC Bratislava, tretí štart na ME).

JUNIORKY: Alexandra Zavadská (MKŠS Kysucké Nové Mesto, tretí štart na ME), Elena Dušková (Inter SC Bratislava, premiéra na ME) .

Text k foto:

Tohtoročná majsterka Slovenska v súťaži žien Veronika Zrastáková bude štartovať v Tilburgu na svojich druhých krosových ME.

FOTO PETER KOVÁČ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk