Na ME 2018 v krose v Tilburgu 583 bežcov z 38 krajín, štartuje aj päť Slovákov

Na jubilejné 25. majstrovstvá Európy v krose v holandskom Tilburgu (9. decembra 2018) by podľa záverečných prihlášok malo štartovať 583 bežcov (315 mužov a 268 žien) z 38 krajín. Oba počty by znamenali nový účastnícky rekord.

Doterajší patrí minuloročnej edícii ME v x-bionic® sphere v Šamoríne, kde reálne vybehlo na trať 561 vytrvalcov z 37 krajín. Či tilburský šampionát naozaj prekoná tieto počty, bude známe až skončení ME.

Na štarte najsledovanejších kategórií nebudú chýbať obhajcovia prvenstiev zo Šamorína Turci Kaan Kigen Özbilen a Yasemin Canová, ktorá sa pokúsi o tretí titul za sebou. V Beekse Bergen Safari Parku budú obhajovať tituly takisto Francúz Jimmy Gressier v súťaži mužov do 23 rokov (doposiaľ sa to v tejto kategórii nikomu v histórii nepodarilo) a nórsky supertalnet Jakob Ingebrigtsen, ktorý má šancu vyhrať juniorskú kategóriu už tretí raz. Práve tieto dve súťaže budú najpočetnejšie – mužov do 23 rokov pobeží rovná stovka, juniorov len o jedného menej.

V súťaži miešaných štafiet, ktorá mala na krosových ME premiéru vlani v Šamoríne, sa predstaví takisto ako pred rokom 11 tímov: Belgicko, Bielorusko, Španielsko, Francúzsko, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Portugalsko, Švédsko, Ukrajina a minuloročný šampión Veľká Británia.

Slovensko bude v Tilburgu reprezentovať pätica vytrvalcov. V mužskej súťaži Tibor Sahajda, medzi ženami do 23 rokov Zuzana Durcová a Veronika Zrastáková a na štart pretekov junioriek sa postava Alexandra Zavadská a Elena Dušková.

(GB)

POČETY PRIHLÁSENÝCH NA ME 2018 V KROSE

(podľa záverečných prihlášok)

MUŽI: 96 z 26 krajín (Tibor Sahajda)

ŽENY: 79 z 19 krajín

MUŽI DO 23 ROKOV: 100 z 24 krajín

ŽENY DO 23 ROKOV: 74 z 20 krajín (Zuzana Durcová, Veronika Zrastáková)

JUNIORI: 99 z 28 krajín

JUNIORKY: 93 z 23 krajín (Elena Dušková, Alexandra Zavadská)

ŠTAFETY: 44 (11 štafiet)

Texty k foto:

Po štarte súťaže mužov na ME 2017 v Šamoríne sa v popredí objavoval aj slovenský reprezentant, triatlonový špecialista Richard Varga.

FOTO JÁN SÚKUP

Čelo pretekov žien na lanských ME v Šamoríne.

FOTO JÁN SÚKUP

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk