Na 63. valnom zhromaždení Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) v Bratislave odovzdal prezident Anton Siekel Zlatý odznak SOŠV za rok 2021 bývalému bežcovi, neskôr atletickému trénerovi, funkcionárovi a viceprezidentovi SAZ Ladislavovi Asványimu.

Na piatkovom 63. valnom zhromaždení Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) v Bratislave odovzdal prezident Anton Siekel Zlatý odznak SOŠV za rok 2021 bývalému bežcovi, neskôr atletickému trénerovi a funkcionárovi Ladislavovi Asványimu (na snímke vpravo).

V mladosti bol stredotratiar a vytrvalec Interu Bratislava, trénersky potom pôsobil v Interi a v Slávii UK Bratislava – viedol účastníkov vrcholných podujatí Andreu Sollárovú, Romana Hanzela či Paulu Habovštiakovú.

Ladislav Asványi je od roku 2016 viceprezident SAZ, v rokoch 2008 – 2013 bol predseda atletického oddielu Slávia UK. Takisto je významný podporovateľ športu aj organizátor atletických podujatí. Spoluzakladal halový míting Elán, bol iniciátor obnovenia legendárneho mítingu P-T-S v roku 2016, inicioval kandidatúru Slovenska na ME 2017 v krose v Šamoríne.

Ako dlhoročný pracovník v oblasti správy športových zariadení sa významne zaslúžil o vybudovanie bratislavskej atletickej haly Elán a o prevádzku haly Mladosť.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk