Mládežnícke M-SR v Bratislave: Najúspešnejšia Dukla, štyri zlaté pre Andreu Švecovú

Aj nedeľné súťaže na spojenom šampionáte dospelých do 23 rokov a dorastu v Centre akademického športu STU na Mladej Garde v Bratislave priniesol viacero kvalitných výkonov. Počtom štartujúcich i kvalitou to boli jedny z najlepších majstrovstiev Slovenska v poslednej dekáde.

V kategórii do 23 rokov zavŕšil v nedeľu Matej Baluch svoj víťazný hetrik a k prvenstvám na 100 a 110 m prekážok zo soboty pridal titul an 200 m kvalitným časom 21,30 sekundy. S tromi individuálnymi zlatými sa stal najúspešnejším účastníkom šampionátu „dvadsaťtrojkárov“. Zo žien stála tri razy na najvyššom stupienku Simona Takácsová, vyhrala prekážkové behy na 100 aj 400 m a bola aj členka víťaznej štafety ŠK ŠOG Nitra na 4 x 100 m.

Z ďalších disciplín v nedeľu zaujali guliar Adrián Baran (17,02), v chôdzi na 5000 m Ľubomír Kubiš (20:57,80), Viktória Forster šprintérskym double (v sobotu 11,87 na 100 m, v nedeľu 24,26 na 200 m) či Elena Dušková na 5000 m (17:03,03).

V kategórii do 23 rokov získala najviac titulov banskobystrická Dukla – sedem. Za ňou nasledujú ŠK ŠOG Nitra so 6, AŠK Slávia Spišská Nová Ves so 4 a Slávia STU Bratislava s 3 zlatými medailami. Aspoň jeden najcennejší kov získalo 19 klubov.

V kategórii dorastu sa kráľovnou šampionátu stala Andrea Švecová z nitrianskeho ŠK ŠOG, ktorá zvíťazila v behoch na 200, 400 a 100 m prekážok plus pridala zlato aj v štafete na 100-200-300-400 m. Z troch titulov sa tešili Dominik Labuda zo Stavbára Nitra (110 m prek, žrď, 4 x 100 m) a Filip Revaj z Dukly Banská Bystrica (800 m, 1500 m, 4 x 400 m).

V nedeľných súťažiach na Mladej Garde zaujal Samuel Michalko na 200 m (22,29), guliarka Emma Ďurovská (14,45) i Karin Devaldová v chôdzi na 5000 m (24:41,92).

Vo výsledkových listinách sa na medailových miestach objavili viacerí potomkovia niekdajších popredných atlétov. Po Renáte Vodnyánszkej (dcéra Renáty Medgyesovej), ktorá v sobotu vyhrala diaľku dorasteniek a na 100 skončila druhá, bol v súťaži guliarov do 23 rokov tretí Milan Haborák ml. (15,04), výšku dorastencov vyhral Robert Ruffíni ml. (198), v rovnakej disciplíne do 23 rokov Gergely Tóth so 190 cm (syn Hajnalky Véghovej) a v guli dorastencov triumfoval Karel Šula ml. (18,40), ktorý v sobotu na pretekoch v Brne-Žabovřeskoch vrhaol až štyrikrát za 19 metrov (séria: 19,13 – 18,72 – x – 19,05 – 19,01 – 19,17).

Najúspešnejším klubom na dorasteneckom šampionáte sa stala so 6 zlatými banskobystrická Dukla, po 4 najcenenjšie medaily si vybojovali Naša atletika Bratislava, AC Stavbár Nitra a ŠK ŠOG Nitra, z 3 titulov sa tešili atléti Slávie ŠŠ Trenčín.

GABRIEL BOGDÁNYI

Text k foto:

Na snímkach Andrea Švecová, Matej Baluch a Robert Ruffíni ml.

FOTO JOZEF ŠVEC a PAVOL UHRIN

FAKTY Z MLADEJ GARDY

DOSPELÍ DO 23 ROKOV

MUŽI

200 m: 1. Baluch (AŠK Slávia Sp. N. Ves) 21,30, 2. Beladič (Slávia STU Bratislava) 21,82, 3. J. Benda (Naša atletika Bratislava) 21,99

1500 m: 1. F. Revaj (ŠK Dukla) 4:02,66, 2. Čerep (TJ Obal servis Košice) 4:03,90, 3. Fridmanský (ALK Moldava n/B.) 4:04,09

5000 m: 1. Jakal (Jogging club Dubnica n/V.) 15:45,77, 2. Kubovčík (ŠK Dukla) 15:50,28, 3. Žigo (MAC Rača 15:56,55

400 m prek.: 1. Dömötör (TJ Olympia Galanta) 53,42, 2. Ševčík (Slávia ŠŠ Trenčín) 55,13, 3. M. Lukáč (Inter-SC Bratislava) 56,18

výška: 1. G. Tóth (Slávia STU Bratislava) 190, 2. Grieš (CVČ Lipt. Mikuláš) a Kadák (Slávia ŠŠ Trenčín) po 180

trojskok: 1. Hlaváč (Akademik TU Košice) 14,18, 2. Megela (1. AK Humenné) 14,12, 3. R. Jelínek (Slávia TU Košice) 13,57

guľa: 1. Baran (MŠK Vranov n/T.) 17,02, 2. Greguš (AC Stavbár Nitra) 15,80, 3. Haborák (AC Nové Zámky) 15,04

oštep: 1. Michalec 69,50, 2. Katrenič (obaja ŠK Dukla) 54,53, 3. Hromada (Slávia STU Bratislava) 50,80

5000 m chôdza: 1. Ľ. Kubiš (AK Spartak Dubnica) 20:57,80, 2. Poláček (Slávia STU Bratislava) 29:43,46, viac pretekárov neštartovalo

4 x 400 m: 1. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica (Jančár, F. Revaj, Glodžák, Hrudkay) 3:22,73, 2. Slávia STU Bratislava 3:24,30, 3. ŠK ŠOG Nitra 3:34,03

ŽENY

200 m: 1. Forster 24,26, 2. Kovačovicová (obe ŠK ŠOG Nitra) 24,66, 3. Strýčková (Naša atletika Bratislava) 25,51

1500 m: 1. Šišoláková (Slávia ŠŠ Trenčín) 4:43,08, 2. Ondrušková (MKŠS Kys. N. Mesto) 4:56,70, 3. Špitková (ŠK Dukla) 5:05,95

5000 m: 1. Dušková (ŠK Dukla) 17:03,03, 2.  Beláková (AO TJ Spartak Myjava) 19:13,02, 3. Kuchtová (AC Stavbár Nitra) 20:22,35

400 m prek.: 1. Takácsová (ŠK ŠOG Nitra) 1:01,94, 2. Bučičová (Slávia STU Bratislava) 1:02,48, 3. Géciová (Slávia TU Košice) 1:03,04

výška: 1. Zavilinská (AK Junior Holíč) 173, 2. Hrašková (Slávia UK Bratislava) 169, 3. Bošková (Sparta Pov. Bystrica) 169

trojskok: 1. Kaliašová (Atletika Košice o. z.) 11,37, 2. Lehenová (Slávia Trnava) 11,24, 3. Comová (AO Žilina) 9,12

guľa: 1. Váleková (ŠK Dukla) 13,10, 2. Feďpvá (ŠK Olympia – SŠŠ Košice) 11,91, 3. P. Hanuliaková (Slávia ŠŠ Trenčín) 11,32

oštep: 1. P. Hanuliaková 45,58, 2. J. Hanuliaková (obe Slávia ŠŠ Trenčín) 41,39, 3. Hamráková (Akademik TU Košice) 37,72

5000 m chôdza: 1. Ševčíková (ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 31:16,41

4 x 400 m: 1. Slávia STU Bratislava (Takáčová, Matejíčková, Babiczová, Bučičová) 4:05,60, 2. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 4:09,51, 3. Slávia UK Bratislava 4:13,42

DORAST

CHLAPCI

200 m: 1. Michalko (AO Svit) 22,29, 2. Haraslin 22,34, 3. Federič (obaja Naša atletika Bratislava) 22,39

1500 m: 1. T. Janíček (BK Lysá pod Makytou) 4:16,75, 2. Krajč (AO Svit) 4:18,74, 3. Zubák (ŠK Jablonica) 4:20,43

3000 m: 1. Malek (Slávia ŽU Žilina) 9:23,78, 2. Patúc (Vital Bratislava) 9:26,76, 3. Brejčák (AK ZVP Lučatín) 9:28,55

400 m prek.: 1. Bartek (Slávia Trnava) 55,43, 2. Frič (Akademik TU Košice) 55,87, 3. Cisár (Slávia STU Bratislava) 57,36

výška: 1. Ruffíni (Slávia UK Bratislava) 198, 2. Blšták (Slávia Trnava) 190, 3. Juráček (Slávia STU Bratislava) 185

trojskok: 1. Pažitka (Slávia ŠŠ Trenčín) 13,38, 2. Gonda (Slávia TU Košice) 13,00, 3. Jano (ŠK ŠOG Nitra) 12,29

guľa: 1. Šula (Slávia UK Bratislava) 18,40, 2. Prochác (AK Bojničky) 15,54, 3. Fáber (ŠK ŠOG Nitra) 14,33

oštep: 1. Müller (AC Stavbár Nitra) 55,00, 2. Tkáč (ŠK Dukla) 54,28, 3. Tomčík (AK Mostáreň Brezno) 46,32

5000 m chôdza: 1. Nemčok (ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 21:20,46, 2. Menecl (AK ZŤS Martin) 22:39,74, 3. J. Bátovský (ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 22:46,72

100-200-300-400 m: 1. Naša atletika Bratislava (Gazdič, Federič, Janáč, Haraslin) 2:01,94, 2. Slávia Trnava 2:02,28, 3. AC Stavbár Nitra 2:03,89

DIEVČATÁ

200 m: 1. A. Švecová (ŠK ŠOG Nitra) 25,38, 2. Žibritová (AC Nové Zámky) 26,07, 3. D. Devaldová (Slávia TU Košice) 26,31

1500 m: 1. Pavelicová (ŠK Dukla) 5:09,20, 2. M. Ivančová (1. AK Humenné) 5:10,05, 3. Horváthová (ALK Moldava n/B.) 5:10,52

3000 m: 1. Režnáková (ŠK Jablonica) 10:59,55, 2. Kotianová (ŠKP Žilina) 11:02,29, 3. Záhradníčková (AC Stavbár Nitra) 11:05,06

400 m prek.: 1. Slezáková (AC Malacky) 1:04,74, 2. Kusyová (ŠK ŠOG Nitra) 1:04,90, 3. Švachová (Slávia ŠŠ Trenčín) 1:06,73

výška: 1. A. Vargová (AK Bojničky) 166, 2. Molnárová (Atletika Košice o. z.) 166, 3. Vaneková (ŠŠK J. A. Komenského Bardejov) 164

trojskok: 1. Šupicová 11,69, 2. Tináková (obe Slávia ŠŠ Trenčín) 11,53, 3. Fotulová (Slávia TU Košice) 10,83

guľa: 1. Ďurovská (ŠK Dukla) 14,45, 2. Marjová (MŠK Vranov n/T.) 13,74, 3. Perryová (ŠK Dukla) 11,96

oštep: 1. Melíšková (Slávia ŠŠ Trenčín) 40,72, 2. Brnová (AK ZŤS Martin) 37,80, 3. Matulová (AŠK Skalica) 36,59

5000 m chôdza: 1. K. Devaldová (Slávia TU Košice) 24:41,92, 2. Avenová (ŠK ŠOG Nitra) 25:45,57, 3. Hakulinová (Slávia TU Košice) 26:08,55

100-200-300-400 m: 1. ŠK ŠOG Nitra (Tokárová, Klementisová, Kusyová, A. Švecová) 2:18,88, 2. Slávia ŠŠ Trenčín 2:21,68, 3. Slávia TU Košice 2:22,02

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk