Míting Elán napokon bez Volka, zranil sa na tréningu

Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko, ktorý mal byť popri Matejovi Tóthovi najväčšou hviezdou nedeľného 17. ročníka medzinárodného halového atletického mítingu Elán v Bratislave, napokon na pretekoch pre zranenie neštartoval.

Po štvrtkovom vydarenom ostravskom vystúpení na Czech Indoor Gala al halový vicemajster Európy 2017 na 60 m optimistickú náladu aj pred mítingom Elán, kde sa chcel ukázať v čo najlepšom svetle domácemu publiku. Žiaľ, vytknutý členok zo sobotňajšieho tréningu mu v tom zabránil.

Mrzí ma to, ale nemôžem nastúpiť. Stalo sa to pri preskoku prekážky, bolo to bežné cvičenie. Nie je to nič vážne, ale v nedeľu v takomto stave nemôžem šprintovať naplno,“ informoval Ján Volko v tlačovej správe. „Som v opatere mojej fyzioterapeutky Janky Závackej. Plány ďalších štartov zatiaľ platia, budem však s trénermi situáciu analyzovať a podľa aktuálneho stavu prípadne upravovať. Prioritou je, aby som bol úplne fit na marcovom halovom svetovom šampionáte v Birminghame.“

Dvadsaťjedenročný Volko plánuje ďalšie halové štarty na mítingoch IAAF World Indoor Tour v Nemecku – 3. 2. v Karlsruhe a 6. 2. v Düsseldorfe. (SITA)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk