Minimartón na MMM 2020 v Košiciach sa bude bežať už v sobotu 3. októbra

Reštriktívne opatrenia súvisiace s koronavírusovou pandémiou zasiahli aj do príprav najstaršieho európskeho maratónu, 97. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach. Súťažiť sa nebude tak ako tradične iba v nedeľu, ale program bude dvojdňový. Organizátori boli nútení vzhľadom na epidemiologické opatrenia presunúť obľúbený minimaratón z nedele 4. októbra o deň skôr na sobotu.

„Všetky preventívne opatrenia smerujú k bezpečnosti športovcov, divákov i organizátorov, a preto je logické, že výraznejšie zmeny sú nutné i v programe nášho tradičného podujatia. Populárny minimaratón na 4,2 km trati, aj v tomto roku s oficiálnym názvom U. S. Steel Family Run, sa uskutoční už v sobotu 3. októbra. Pre tento mimoriadne obľúbený beh bude vyhradené takmer celé popoludnie s troma oddelenými štartovými vlnami, postupne o 16.00, 16.30 a 17.00 h. Všetci doteraz prihlásení i tí, ktorí sa plánujú prihlásiť, musia tejto skutočnosti prispôsobiť svoj program počas maratónskeho víkendu,“ informoval riaditeľ MMM v Košiciach Branislav Koniar.

Každá zmena prináša aj pozitíva. Pre mnohých dospelých bežcov, ktorí budú v nedeľu 4. októbra súperiť na maratónskej trati, sa takto celkom nečakane núka možnosť sprevádzať o deň skôr svoje deti na trati minimaratónu a priviesť ich až do cieľa pre vytúženú bežeckú medailu.

Pre všetkých záujemcov o U. S. Steel Family Run, ale i o ďalšie disciplíny v rámci 97. ročníka MMM, je on-line registrácia na webe www.kosicemarathon.com stále otvorená.

Neľahké obdobia vždy preverovali  a i dnes preverujú pevnosť väzieb, oddanosť a mieru spolupatričnosti. Pre organizátorov MMM v Košiciach, ktorý bude i slovenským šampionátom v maratóne, je dôležitý fakt, že veľká väčšina dlhodobých partnerstiev, o ktoré sa mohli vždy doteraz oprieť, nedostala ani v tomto vážnom období neprekonateľnú trhlinu. A to napriek tomu, že samotné partnerské inštitúcie a firmy zápasia so svojimi vlastnými ekonomicko-sociálnymi dopadmi dnešnej situácie.

„Tešíme sa, ak máme možnosť hovoriť o značkách, ktoré s nami spájajú svoje meno. Sme poctení a vďační za túto podporu. Veľmi si to vážime. Rovnako ako vernosť a oddanosť našich bežcov a neutíchajúci potlesk znejúci každoročne z dlaní tisícok Košičanov,“ zdôraznil Branislav Koniar.

(BK, GB)

ILUSTRAČNÉ FOTO SITA/VIKTOR ZAMBORSKÝ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk