ME do 23 rokov v Espoo: Chodkyňa Ragasová v novom osobnom rekorde trinásta, Devaldovú diskvalifikovali

Trináste miesto na úvod. Chodkyňa Alžbeta Ragasová skončila v úvodných pretekoch programu 14. majstrovstiev Európy do 23 rokov vo fínskom Espoo trinásta. Zverenka Martina Pupiša a Ľuboša Machníka dokráčala do cieľa súťaže na 20 km v novom osobnom rekorde 1:38:59. Svoje doterajšie maximum z tohtoročného slovenského šampionátu v Banskej Bystrici si zlepšila o 22 sekúnd. V historických slovenských tabuľkách sa posunula na 7. miesto pred Annu Zvarovú (1:39:17). O ešte lepší výsledok ju pripravili dve napomínania za problematický kontakt s podložkou.

Dvadsaťjedenročná členka AK Spartak Dubnica nad Váhom, ktorú pre chôdzou objavil Jozef Pavelka, od štartu strojovo šliapala podľa plánu tempom 5 minút na kilometer, v závere napriek problémom s napomínaniami dokázala mierne zrýchliť. „Síl mala na rozdávanie. V každom kole ma prosila, či môže zrýchliť. Vzhľadom na dve napomínania sme však nechceli riskovať. Škoda, ôsme miesto nebolo ďaleko,“ zhodnotil tréner Martin Pupiš a sprostredkoval aj bezprostrednú reakciu svojej zverenky: „Napriek umiestneniu a osobnému rekordu bola veľmi sklamaná. Cítila sa na lepší výkon.“

Druhá Slovenka v 23-člennom štartovom poli nedokončila. Narodeninová oslávenkyňa (20 rokov) Karin Devaldová inkasovala tri napomínania za nedopínanie kolena a po treťom musela povinne stáť 2 minúty v trestnej zóne. Po štvrtom napomínaní za 14. kilometrom ju žiaľ diskvalifikovali.

Zvíťazila Francúzka Pauline Steyová (1:31:17) pred Taliankou Alexandrinou Mihaiovou (1:32:32) a svojou krajankou Camille Moutardovou (1:35:40). Súťaž nedokončila jedna z favoritiek Eliška Martínková z Česka, ktorú takisto diskvalifikovali.

FAKTY Z ESPOO

ŽENY

20 km chôdza

1. Pauline Steyová (Fr.) 1:31:17, 2. Alexandrina Mihaiová (Tal.) 1:32:32, 3. Camille Moutardová (Fr.) 1:35:40, … 13. Alžbeta Ragasová 1:38:59 – osobný rekord, Karin Devaldová (obe SR) nedokončila

(JM)

FOTO SOŇA MALÉTEROVÁ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk