Lucia a Jakub Vadlejchovci sa stali rodičmi malej Emmy

Slovenská rekordérka v sedemboji a halovom päťboji Lucia Vadlejch, ktorá vlani ukončila úspešnú kariéru, a jej manžel, oštepár Jakub Vadlejch, sa v pondelok prvý raz stali rodičmi.

V známej pražskej pôrodnici Apolinář patriacej pod Gynekologicko-pôrodnícku kliniku 1. lekárskej fakulty Karlovej Univerzity a Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe priviedla na svet dievčatko menom Emma. Informoval o tom web isport.cz s odvolaním sa na oficiálny facebookový profil pôrodnice.

Naša najvšestrannejšia atlétka v histórii, ktorá je manželka strieborného oštepára z olympijských hier v Tokiu Jakuba Vadlejcha, zavesila tretry na klinec po lanskej letnej sezóne po takmer dvoch desaťročiach.

Najväčší úspech Lucie Vadlejch (za slobodna Slaničkovej) bolo 9. miesto na halových ME 2017 v päťboji. V roku 2016 sa na ME v Amsterdame kvalifikovala do semifinále behu na 400 m prekážok a v tejto disciplíne bola aj 12. na Svetovej univerziáde 2015 v juhokórejskom Kwangdžu. V rku 2017 vyhrala sedemboj v II. lige Európskeho pohára vo viacbojoch.

Odchovankyňa atletiky v Považskej Bystrici, ktorá dlhé roky súťažila vo farbách dubnického Spartaka a v závere kariéry za banskobystrickú Duklu, je slovenská rekordérka v sedemboji pod holým nebom (6103 bodov v roku 2017) a v halovom päťboji (4488 bodov v roku 2020). Štartovala na troch ME (2014, 2016, 2018), na dvoch halových ME (2015, 2018), na MS do 18 rokov (2005) a aj na juniorských ME (2007).

„Už v lete som si zaplatila trénerský kurz so špecializáciou inštruktor fitnes, funkčný a  kondičný tréner. Veľmi ma to baví. Teraz sa vidím ako kondičná trénerka. Na trénovanie detí v atletike sa ešte necítim, časom však možno áno. A okrem toho sa s dvoma kamarátmi budem pravdepodobne trochu angažovať v manažérskej sfére, ale táto vec je zatiaľ ešte v plienkach,“ vravela Lucia vlani na jeseň, keď definitívne oznámila ukončenie kariéry.

Teraz, po narodení dcérky Emmy, však budú musieť ísť tieto aktivity aspoň na istý čas bokom.

FOTO FB PÔRODNICA APOLINÁŘ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk