Máj bude patriť v Košiciach bežcom, čakajú ich tri zaujímavé podujatia

Iba niekoľko dní nás delí od série májových bežeckých podujatí, ktoré sa uskutočnia s príznačným rukopisom organizátorov košického MMM. Už teraz je zrejmé, že počet zapojených účastníkov na týchto podujatiach sa bude blížiť k číslu 3000, a že núdza nebude ani o skvelé športové výkony, ani o množstvo emócií a pozitívnej energie.

VSE CITY RUN (12. máj 2022, Košice, Dolná brána od 17.00 h)

Prvé štartové čísla sú už v rukách bežcov, ktorí ich získali v predstihu pred otvorením registračných centier vďaka hromadným tímovým prihláškam. Viac ako 240 ich poputuje k futbalistom FC Košice, ktorí sa stanú zrejme najväčším klubovým tímom trati. Svoju 16-člennú zostavu predstavila už i samotná Špeciálna materská škola na Ľudovej ulici v Košiciach, kam, ako je známe,  poputuje aj samotný charitatívny výnos z podujatia.

KOŠICE PEACE HALF MARATHON/KPHM (15. máj, Košice, Dolná brána od 9.00 h)

Vskutku už iba pár štartových čísel ostáva do naplnenia stanoveného limitu štartujúcich. Do Košíc práve dorazili medaily pre všetkých účastníkov, pripravené je i zaujímavé hudobné prekvapenie, do výroby už putovali všetky navigačné a informačné prvky a stretnutiam pracovných skupín KPHM akoby nebolo konca. Dodajme tiež, že svoju premiéru budú mať v cieľovom servise naši noví partneri, ktorými sú teraz aj Fajne potraviny a voda Rajec.

Novo koncipovaná trať Košice Peace Half Maraton sa dostane do centra diania 15. mája po druhýkrát. Pozorný bežec alebo fanúšik na nej môže nájsť viacero zaujímavých bodov a pamätných miest. Neprehliadnuteľný Dóm svätej Alžbety, v eklektickom štýle postavená budova divadla, Socha maratónskeho bežca, najväčšia botanická záhrada na Slovensku, štvrť Malá Praha, či ulica nesúca meno významného hudobného skladateľa Štefana Moyzesa. A ak si niekto z bežcov snáď zabudne na ruku nasadiť hodinky, bude mu stačiť zdvihnúť zrak a zadívať sa na Staromestskú radnicu, kde nájde už desaťročia neomylne slúžiace vežové hodiny. Trať Košice Peace Half Marathon v jej novom stvárnení nájdete tu:

KOŠICE – MISKOLC ULTRAMARATHON (21. máj, Košice, Dolná brána od 6.00 h)

Cyklické striedanie prináša zmenu a miestom štartu sa stávajú tentoraz Košice. Z ich centra sa na 115 km dlhú trať, ktorá bola opätovne skontrolovaná a aktualizovaná v mapových podkladoch, vydajú jednotlivci i 5 či 10-členné štafety. Medzi nimi i tá, ktorá bude reprezentovať samotný Medzinárodný maratón mieru a jeho program Women Friendly Marathon.

Dlhá zima i vrtošivé počasie posledných dní o niečo oddialili termín inštalácie mien vlaňajších víťazov 98. ročníka Medzinárodného maratónu mieru. Písmenko po písmenku ich do bronzu odlial a na žulový pylón nainštaloval Vladimír Račko, syn autora Sochy maratónca Arpáda Račka. Pripomeňme, že celé toto unikátne dielo bolo odhalené na jeseň roku 1960 a stalo sa nenapodobiteľným symbolom najstaršieho maratónu v Európe.

(BK)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk