M-SR v cestnom behu na 10 km premiérovo v Majcichove v 30. ročníku tamojších populárnych pretekov

Rovinatý uličný okruh s oficiálnym certifikátom a každý rok vzorové zorganizovanie medzinárodných pretekov posunuli Majcichovskú desiatku medzi vrcholné podujatia vidieckej bežeckej pyramídy na Slovensku. Potvrdzuje to aj aktuálna elektronická registrácia na jubilejný 30. ročník v nedeľu 8. marca 2020.

Organizačný štáb pretekov v Majcichove v okrese Trnava, ktoré budú slovenským šampionátom v cestnom behu na 10 km, pracuje naplno už niekoľko týždňov. Vedie ho starosta obce Tibor Marek.

Záštitu nad jubilejnou Majcichovskou desiatkou opäť prevzal prvý československý kozmonaut Vladimír Remek, počas stredoškolských rokov behajúci za Slavoj Čáslav. O jeho putovný pohár budú vytrvalci zápoliť deviaty raz.

Na cennú trofej vlani siahol momentálne najlepší slovenský bežec na dlhé trate Tibor Sahajda (BMSC Bratislava, 30:24 min), medzi ženami triumfovala Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra, 36:12). V hlavnom pelotóne majcichovských pretekov sa pred rokom objavilo rekordných 424 vytrvalcov.

V druhú marcovú nedeľu so štartom na pravé poludnie zažije dedina s vyše dvoma tisíckami obyvateľov dvojnásobný sviatok. V Majcichove sa totiž premiérovo pobeží slovenský šampionát jednotlivcov a družstiev na 10 km. V súperení o majstrovské medaily sa predstavia muži, ženy, juniori a juniorky. SAZ poveril technickou realizáciou majstrovstiev trnavský klub AŠK Slávia. Všetky podstatné informácie nájdu záujemcovia v rozpise pretekov na internetových stránkach.

JAROSLAV LIESKOVSKÝ

Text k foto:

Ulice Majcichova sa každoročne v predjarí zapĺňajú bežeckým ruchom. Rýchla, rovinatá desiatka s minimom zákrut má certifikát SAZ. Lanskému pelotónu kraľoval najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda (357).

FOTO MARIÁN BARTOŠ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk