Lucia Matejíčková skúsila, čo v hale ešte asi žiadna Slovenka

Dvadsaťročná Lucia Matejíčková zo Slávie STU Bratislava sa postarala o nevšedný zápis do slovenskej atletickej histórie. S najväčšou pravdepodobnosťou ako prvá absolvovala prekážkarskú štvorstovku – v hale!

Na minulotýždňových pretekoch v Kyjeve skončila v tejto nezvyčajnej disciplíne druhá časom 1:05,94 min za Ukrajinkou Viktoriu Nikolenkovou (1:03,95), ktorá vlani v lige hosťovala v bratislavskej Slávii STU. Zverenka Adriána Pavelku v závere odolala ataku Julie Suchockej (1:06,46).

“Hala bola klasická 200-metrová, akurát mala pre nás nezvyčajný tvar: veľmi ostré, len 35-metrové zákruty, rovinka bola dosť dlhá. Štartovali sme sa normálne z blokov, 150 m sme bežali v dráhach, potom sa zbiehalo k mantinelu. Prekážky boli postavené len na rovinke. Na každej dve, vzdialené od seba 30 metrov, takže dovedna ich bolo osem,“ opísala Lucia Matejíčková halovú prekážkarskú štvorstovku v Kyjeve.

Na mítingu súťažil aj jej kouč Adrián Pavelka. V behu na hladkých 400 m skončil celkovo šiesty za 52,29 (2. v II. behu), vyhral Ukrajinec Stanislav Senyk časom 48,50.

Prekážkarská štvorstovka sa v hale behá veľmi zriedka, no štatistici v tejto disciplíne evidujú aj najlepšie svetové výkony. Mužský patrí časom 48,78 bývalému olympijskému šampiónovi z Atén 2004 a Londýna 2012 Felixovi Sánchezovi z Dominikánskej republiky, ktorý ho dosiahol 18. 2. 2012 vo francúzskom Val-de-Reil. Na rovnakom mieste, no rok skôr (12. 2. 2011) zabehla ženské halové maximum 56,41 Američanka Sheena Tostová.

(GB)

Text k foto:

Na snímke z Kyjeva Lucia Matejíčková s koučom Adriánom Pavelkom (vľavo) a ukrajinským štvorstovkárom Sergejom Borodninom, ktorý hosťuje za Sláviu STU Bratislava.

FOTO ARCHÍV (ap)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk