Korčok si vo Valencii zlepšil osobný rekord v polmaratóne

V sobotu a na štart polmaratónu vo Valencii, dejisku 18. majstrovstiev sveta, postavili na štart okrem Tibora Sahajdu aj ďalší traja slovenskí vytrvalci. Bežali v podobných pretekoch pre verejnosť ako vlani na ME v krose v Šamoríne. Na rovnakej trati ako sa bojovalo o svetové tituly, obsadil Roman Vajs z banskobystrickej Dukly celkovo 280. miesto časom 1:17:22 h (čistý čas 1:17:04) a len o 11 priečok za ním finišoval v osobnom rekorde 1:17:30 h Július Korčok (BK HNTN Bratislava), pričom jeho čistý čas bol 1:17:12 h. Niekdajšia popredná slovenská oštepárka Veronika Ľašová (AK Krupina), ktorá a už dlhšie venuje vytrvaleckým  bežeckým disciplínam, skončila v absolútnom poradí na 1031. priečke za 1:25:11 h (čistý čas 1:24:53).

Beh pre verejnosť v rámci MS v polmaratóne vyhral Španiel Carles Castillejo výborným výkonom 1:02:14 h pred Francúzom Hassanom Hirtom (1:03:45) a ďalším španielskym vytrvalcom Mohamedom Abdeselamom (1:04:09). Zo žien bola najrýchlejšia Španielka Marta Galimanyová (1:13.13).

(GB)

Text k foto:

Traja najúspešnejší Slováci v pretekoch pre verejnosť na MS v polmaratóne vo Valencii (zľava): Veronika Ľašová, Július Korčok a Roman Vajs.