Kladivár Lomnický siedmy na “zlatom” mítingu v Eugene, Gajanová už spolupracuje aj so skupinou Louisa Heyera

EUGENE: Piaty kladivár z OH 2016 v Riu de Janeiro Marcel Lomnický vstúpil do olympijskej sezóny 7. miestom a výkonom 74,67 m na mítingu USATF Grand Prix na zrekonštruovanom štadióne Hayward Field v americkom Eugene. Prvé preteky v dejisku MS 2022 po rekonštrukcii oválu a sektorov mali zlatý štatút seriálu World Athletics Continental Tour.

Tridsaťtriročný kladivár banskobystrickej Dukly, ktorý si do Eugene odskočil z tréningového kempu v kalifornskej Chula Viste, dosiahol svoj najlepší výkon v poslednom pokuse, predtým hodil postupne 73,92, 73,25, 73,73, 73,83 a 72,99 m. Limit na OH v Tokiu je 77,50 m.

Vo svetovom výkone roka a osobnom maxime 81,98 m zvíťazil suverénne Američan Rudy Winkler pred Denzelom Comenentiom z Holandska (76,72) a ďalším kladivárom z USA Danelom Haughom (76,47).

„Cítil som sa fajn, aj na podmienky sme mali šťastie, keďže pred mužským kladivom prestalo pršať a vrhačský kruh sa vôbec nešmýkal,“ komentoval Marcel Lomnický svoju tohtoročnú súťažnú premiéru. „Vstup do sezóny hodnotím pozitívne, aj keď som celkom nepredviedol to, na čo mám. Na druhej strane som však ani nepohorel. Bojoval som trochu s technikou, ale tento problém by sa mal odstrániť v ďalších štartoch.“

Zverenec Libor Charfreitaga by mal najbližšie hádzať na pretekoch v Chula Viste v nedeľu 2. mája.

ŽENEVA: Talentovaná osemstovkárka, vlaňajšia európska trojka do 23 rokov a nádejná olympionička Gabriela Gajanová bude okrem Pavla Slouku spolupracovať aj s tréningovou skupinou Louisa Heyera, šéftrénera švajčiarskych bežcov na stredné a dlhé trate. Dvadsaťjedenročná Gajanová o novinke informovala v sobotu na svojom instagramovom konte: „A zrazu viete, že je čas začať niečo nové a dôverovať kúzlu začiatkov. S radosťou oznamujem, že som sa stala súčasťou tejto silnej a motivujúcej skupiny.“

V ženskej časti tréningovej skupiny Louisa Heyera sú bežkyne z celého sveta: okrem Gajanovej napríklad dvojnásobná halová majsterka Európy na 800 m (2015, 2017) Švajčiarka Selina Büchelová, niekdajšia juniorská majsterka Európy na 800 m (2013), majsterka sveta do 18 rokov (2013), bronzová z HME 2017 a juniorská európska rekordérka na 800 m v hale Aníta Hinriksdóttir z Islandu, piata z halových MS 2010 a štvrtá z HME 20111 na 800 m Litovčanka Eglé Balčiunaité, semifinalistka osemstovky na MS 2017 v Londýne Gena Löfstrandová z JAR či cyperská rekordérka na 800 a 1500 m vonku aj v hale Natalia Evangelidouová.

Text k foto:

Kladivár Marcel Lomnický začal olympijskú sezónu výkonom 74,67, Gabriela Gajanová na sústredení s skupinou kouča Louisa Heyera.

FOTO PAVOL UHRIN a INSTAGRAM (gg)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk