Kladivár Lomnický sa zlepšil o 24 cm, opäť ho zdolal iba hviezdny Poliak Fajdek

Piaty kladivár z olympijských hier v Riu de Janeiro 2016 Marcel Lomnický skončil aj vo svojich druhých tohtoročných pretekoch druhý a opäť ho zdolal iba Poliak Pawel Fajdek. Na sobotných pretekoch v americkom Miami hodil 76,21 m a o 24 cm si zlepšil sezónne maximum z marcového zimného Európskeho pohára vo vrhoch v portugalskej Leirii. Kladivár banskobystrickej Dukly je v aktuálnych svetových tabuľkách siedmy, ich líder je trojnásobný majster sveta Fajdek, ktorý sa v Miami zlepšil na 79,43 m a vymenil na čele poradia Brita Nicka Millera (78,29 m).

„Cítil som sa výborne, pred pretekmi som absolvoval skvelé tréningy. Priamo súťaž sa však pre mňa a ani pre Pawla nevyvíjala tak, ako sme dúfali. Na to, že kruh ani zďaleka nebol dobrý, som však s výkonnom spokojný. Z tohtoročného maxima mám radosť. Pre mňa sa však sezóna začne naplno 20. mája v japonskej Osake na mítingu kladivárskeho seriálu IAAF,“ prezradil Marcel Lomnický, ktorý je na jednomesačnom sústredení v USA v IMG Academy v Bradentone na Floride.

Tridsaťročný Lomnický v príprave na novú sezónu s vrcholom na augustových ME v Berlíne naďalej spolupracuje s poľskou tréningovou skupinou Jolanty Kumorovej, ktorej líder je Pawel Fajdek, jasná svetová jednotka. Patrí do nej od jesene 2016 a predbežná dohoda o spolupráci znie do olympiády 2020 v Tokiu. Po každej sezóne však budú spoluprácu prehodnocovať.

(GB)

Text k foto:

Marcel Lomnický na tréningu na sústredení v Bradentone na Floride.

FOTO ARCHÍV (ml)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk