Filip Federič atakoval Volkov juniorský slovenský rekord na 100 m, chýbali mu iba tri stotinky, splnil však limit na MEJ

VIEDEŇ: Na medzinárodnom mítingu organizovanom Viedenským atletickým zväzom (WLV) vo Viedni si Filip Federič (Naša atletika Bratislava) vybojoval miestenku na augustové juniorské ME v izraelskom Jeruzaleme.

Už v rozbehu dosiahol čas 10,65 (vietor 0,0) a na chlp splnil nominačné kritérium EA.

Vo finále potom stiahol v miernom protivetre 0,2 m/s ďalších 11 stotín na 10,54! Za slovenským juniorským rekordom svojho tréningového partnera Jána Volka zo 4. 6. 2015 v St. Pöltene zaostal iba o tri stotinky… Aktuálne je európska juniorská tabuľková jednotka.

„Filip predviedol nádherný beh,“ nadchýnala sa trénerka Naďa Bendová. „K výbornému času mu už gratuloval aj Janík a napísal mu, že verí v prekonanie svojho rekordu. Znova prežívam podobné chvíle ako v začiatkoch Janíkovej kariéry, keď sme chodili na malé mítingy, keď sme sa tešili z každého osobáku, z limitu splneného bez tlaku a extrémnej zodpovednosti.“

Devätnásťročný Federič, ktorého pripravujú Naďa Bendová s Róbertom Kresťankom a Andrejom Bendom, prelomil smolu, ktorú mal pred týždňom v 1. kole C-skupiny I. českej ligy v Uherskom Hradišti, kde dvakrát dosiahol čas 10,66.

Federič bol v rozbehoch i finále najrýchlejší, druhý najlepší Rakúšan Pacher zabehol výkony 10,84, resp. 10,92 sekundy.

EISENSTADT: Na výškarských pretekoch v rakúskom Eisenstadte zvíťazil Gergely Tóth (Slávia STU Bratislava) v súťaži mužov výkonom 205 cm. Zverenec trénerov Hajnalky Tóthovej a Vladimíra Bezdíčka si o 1 cm zlepšil osobák pod holým nebom (10. 6. 2022 v Šamoríne). V hale má už na konte 210 cm. Tóth prekonal 205 cm na tretí pokus, keď aj predchádzajúcu výšku 201 cm prekonal na tretí raz.

TRNAVA: Na západoslovenskom šampionáte vo viacbojoch v Trnave dosiahli dve zverenky Michala Škvarku zaujímavé súčty v sedemboji dorasteniek. Ema Vaňová (Atletika Šport hrou Prešov) nazbierala 4429 bodov a Tamara Svatíková (ŠK Jablonica) 4400 bodov. Limit na júlový EYOF v Maribore je 4800 bodov. Vo vložených pretekoch v behu na 1 míľu (1609,5 m) zvíťazil Erik Novák z AC Stavbár Nitra časom 4:31,70 min.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk