Bašistova strieborná bodka za slovenským účinkovaním na veteránskych halových ME

Slovenská výprava ukončila svoje úspešné účinkovanie na veteránskych halových majstrovstvách Európy v atletike (EMACI 2018) v Madride jubilejnou desiatou medailou. Postaral sa o ňu v kategórii M75 (75 až 79-roční) 76-ročný Dubničan Vincent Bašista v krose na 5 km, ktorý je tiež súčasť šampionátu. Obsadil 2. miesto časom 24:43 min so stratou 36 sekúnd za domácim Španielom Arseniom Alcalom Gómezom. Pre slovenského Veterána roka 2017 to bola druhá strieborná medaila na madridskom šampionáte, rovnaký kov získal aj v behu na 1500 m.

Slovensko na halových veteránskych ME v Madride  získalo 3 zlaté, 5 strieborných a 2 bronzové medaily. O tituly majstrov Európy sa postarali nitriansky žrdkár Miroslav Bajner (M60) a dvaja členovia AK Veterán Bratislava Vladimír Mokrý v trojskoku (M80) a Milan Belianský v behu na 60 m prekážok (M70).