AKTUALIZOVANÉ: Európska atletika (EA) zrušila majstrovstvá Európy 2021 do 18 rokov v talianskom Rieti

Aktualizované o rakúsku iniciatívu a postoj SAZ.

Smutná správa pre atletickú mlaď na starom kontinente. Európska atletika (EA), Talianska atletická federácia (FIDAL), mesto Rieti a organizačný výbor atletických ME do 18 rokov zrušil z dôvodu nepriaznivej pandemickej situácie na august plánovaný európsky šampionát tejto vekovej kategórie v Rieti.

Sedemnásťročné a mladšie talenty kráľovnej športov mali v talianskom prímorskom stredisku bojovať o kontinentálne tituly od 26. do 29. augusta 2021, pričom išlo o šampionát preložený z roku 2020.

Neutíchajúca pandémia ochorenia Covid-19, vysoké počty nakazených v Taliansku a s tým súvisiace veľké logistické problémy usporiadať takéto významné podujatie prinútili EA a organizátorov, aby ME 2021 do 18 rokov napokon zrušili.

“Je to extrémne náročná situácia pre všetkých, ďakujeme za pochopenie,” napísala v liste národným federáciám Bernadette Brunová, šéfka súťažného oddelenia Európskej atletiky.

AKTUALIZÁCIA:

Členka rady Európskej atletiky a prezidentka Rakúskeho atletického zväzu Sonja Spendelhoferová po zverejnení zrušenia šampionátu v Rieti vyzvala dočasného prezidenta EA Dobromira Karamarinova, aby okamžite kontaktoval všetkých 51 členských krajín so zámerom nájsť náhradné dejisko ME 2021 do 18 rokov. Rakúsku iniciatívu podporuje aj prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok, za usporiadanie šampionátu na novom mieste sa vyslovili takisto šéftréner Martin Pupiš iašéftréner mládeže Martin Illéš.

“Bolo by dobré, ak by táto iniciatíva bola úspešná, pretože celá generácia mladých atlétov bude v opačnom prípade poškodená,” poznamenal Peter Korčok. “Keby sa k nej pridali i veľké národné federácie, šanca nájsť náhradné dejisko by bola väčšia,” dodal Martin Illéš.

ILUSTRAČNÉ FOTO SITA

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk