EA odložila Európsky pohár vo vrhoch v Leirii, štartovať malo päť Slovákov

Európska atletika (EA) odložila jubilejný 20. ročník Európskeho pohára vo vrhoch, ktorý sa mal uskutočniť v portugalskej Leirii na budúci týždeň (21. – 22. marca).

„K tomuto rozhodnutiu sme pristúpili na základe odporúčaní najvyšších portugalských národných inštitúcií verejného zdravotníctva i regionálnych zdravotníckych autorít súvisiacich so šírením koronavírusu,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku EA. „O prípadnom  novom termíne Európskeho pohára 2020 vo vrhoch v Leirii bude diskutovať výkonná rada Európskej atletiky na zasadnutí v Lausanne 24. a 25. marca vo švajčiarskom Lausanne. Európska atletika bude naďalej pozorne monitorovať aktuálnu situáciu. V tejto chvíli je pre nás prvoradé zdravie všetkých športovcov, funkcionárov a divákov.“

V Leirii mala slovenské farby reprezentovať pätica atlétov. V súťažiach mužov mali štartovať kladivár Marcel Lomnický a oštepár Maximilián Slezák (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica), v súťažiach mužov do 23 rokov Adrián Baran (guľa, MŠK Vranov nad Topľou), Samuel Kováč (disk, AC Stavbár Nitra) a Patrik Michalec (oštep, ŠK Dukla o. z. B. Bystrica).

Štyria z nominovaných štartovali v EP vo vrhoch aj vlani v Šamoríne, Lomnický skončil štvrtý (v roku 2018 získal v Leirii striebro), Slezák šiesty, Baran dvanásty a Kováč devätnásty. Jediný, kto bude mať na tomto podujatí premiéru, je zverenec Jozefa Hanušovského, nádejný oštepár Patrik Michalec, vlani ešte junior.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk