Federičových skvelých 21,12 na 200 m odfúkol vietor, najúspešnejšou účastníčkou juniorského šampionátu trojnásobná šampiónka Slezáková

Aktualizované o nedeľné dianie.

Najúspešnejšou účastníčkou majstrovstiev Slovenska juniorov a junioriek v Trnave sa stala Rebecca Slezáková. Atlétka AC Malacky premenila na tituly všetky tri individuálne štarty (200 m, 400 m, 100 m prek.). Rovnaký počet zlatých medailí získal aj šprintér Filip Federič z Našej atletiky Bratislava, jednu z nich ako člen víťaznej štafety na 4×100 m. V konkurencii 58 klubov sa v medailovej bilancii najviac darilo práve Našej atletike Bratislava so ziskom 6 zlatých a 4 strieborných kovov pred AC Malacky (4 – 2 – 2) a AK Slávia Trenčín (3 – 6 – 3). Aspoň jeden cenný kov si z Trnavy odviezlo 38 klubov.

„Za vrcholy šampionátu považujem obe súťaže v diaľke korunované parádnymi skokmi Renáty Vodnyánszkej a Michala Bačíka a potom nedeľňajšiu juniorskú dvojstovku. Veľká škoda, že rovnako ako v sobotu na prekážkach junioriek výkony šprintérov znehodnotil vietor. Nesmiem zabudnúť na limit na juniorské majstrovstvá Európy Delie Farajpour na stovke a potvrdený limit Moniky Marjovej v guli. Monika Lehenová mimo súťaže splnila zase limit na európsky šampionát do 23 rokov, čo je skvelé, pretože sa nám odvďačila za to, že sme jej umožnili štartovať. Mrzí ma azda iba to, že celkovo mali súťaže druhého dňa nižšiu úroveň ako sobotňajšie. Aj atmosféra bola vzhľadom na nižší počet prítomných atlétov komornejšia. Navyše chýbali atléti nominovaní na Európske hry v Chorzówe,“ zhodnotil juniorské M-SR šéftréner mládeže Tomáš Benko. Z chorzówskej výpravy štartoval v nedeľu iba Filip Federič, ktorého v pondelok čakajú prijímacie skúšky na vysokú školu a do dejiska EH cestuje individuálne.

Trnavský šampionát mal dať odpoveď na otázku, kto bude Slovensko reprezentovať na medzištátnom štvorstretnutí juniorov Česko – Maďarsko – Poľsko – Slovensko (24. júna v Banskej Bystrici). Podľa nominačného kľúča sa mal kvalifikovať v každej disciplíne prvý pretekár z M-SR, druhý mal byť nominovaný na základe návrhu reprezentačného trénera podľa výsledkov na šampionáte, výkonnosti v sezóne a s ohľadom na jeho prospešnosť pre družstvo. Definitívny zoznam bude známy v pondelok.

NEDEĽA
Aj v nedeľu sa na juniorskom šampionáte v Trnave pohral s mladými atlétmi vietor. Najmä so šprintérmi. Filip Federič totiž potvrdil skvelú formu aj na 200 m, po sobotňajšej stovke pridal svoj druhý titul so skvelým finálovým časom 21,12, ale mrzieť ho môže hodnota rýchlosti vetra +2,4.

Inak by sa talent Našej atletiky Bratislava aj v tejto disciplíne zaradil na druhé mesto tohtoročných mužských tabuliek za klubového kolegu Jána Volka (20,60) a pred Šimona Bujnu (21,19). Veterným výkonom sa priblížil na rozdiel 7 stotín k juniorskému rekordu Ľuboša Balošáka (21,05) z Prahy 1984. Po striebro si dobehol ďalší šprintér Našej atletiky Tomáš Grajcarík (21,61), bronz získal prekážkar Peter Dávid z banskobystrickej Dukly (21,10). Aj ich pripravil vietor o osobné rekordy.

„Filipov výkon je o niečo lepší, ako som čakala. Mám z neho veľkú radosť, takisto z Tomáša Grajcaríka. Škoda, že im osobáky odvial vietor,“ podotkla trénerka slovenského juniorského rekordéra na 100 m Naďa Bendová.

Finále dvojstovky junioriek sa naopak bežalo v miernom protivetre (-0,2), aj preto sa víťazná Malačanka Rebecca Slezáková (24,55) nepriblížila k limitu na ME juniorov viac ako na 25 stotín a striebornej Romane Hrnčárovej z AC Stavbár Nitra (25,05) chýbalo desať stotín k splneniu limitu na EYOF.

Michaela Salayová (Atletika Šport hrou Bratislava) na 1500 m zaostala za svojím osobným rekordom a juniorským výkonom roka o viac ako 10 sekúnd, ale aj čas 4:59,60 jej stačil na druhý trnavský titul po sobotňajšej osemstovke. Po striebro si dobehla dorastenecká šampiónka Eliška Ella Gáliková (Funny Athletics Piešťany) za 5:00,30.

Rovnaké bežecké double skompletizoval aj Tomáš Janíček (BK Lysá pod Makytou), časom 4:10,75 síce neatakoval svoj osobák, ale utvoril nový juniorský výkon roka vonku. Aj on zvíťazil pred dorasteneckým majstrom – stípliar Alex Hulka (ŠK Jablonica) si v Trnave na 1500 m zabehol nový osobák 4:11,81.

Prekážkarská štvorstovka junioriek sa pri neúčasti tabuľkovej líderky Rebeccy Slezákovej stala korisťou dorastenky Kamily Mlíchovej. Atlétka AŠK Slávia Trnava zvíťazila s viac ako dvojsekundovým náskokom za 1:04,21. Novým majstrom SR v kategórii juniorov sa stal Malačan Nicolas Haramia (57,80).

Michaela Molnárová (AK Slávia Trenčín) si o ďalšie dva centimetre posunula svoje osobné maximum vo výške na 173 a vyrovnala najlepší ženský tohtoročný výkon Terézie Vanekovej z halového šampionátu. Od limitu na juniorské ME v Jeruzaleme delí obe výškarky 7 cm.

Trojskok dievčat priniesol juniorský výkon roka 12,13 v podaní Košičanky Viktórie Rusnákovej, za ňou sa rovnako ako v sobotňajšej diaľke za Renátou Vodnyánszkou zoradili skokanky trenčianskej Slávie Lívia Hübschová (11,93) a Tamara Balajová (11,59).

Vo vrhačských disciplínach zaujali osobné rekordy kompletnej šestice kladivárov, Petrovi Hucanovi z Považskej Bystrice však na titul stačilo 48,63. Víťaznú kladivárku Lenku Jašekovú (AK Slávia TU Košice) posunulo osobné maximum 44,18 až na štvrtú priečku tohtoročných ženských tabuliek iba o centimeter za Barboru Jakubcovú.

V oštepe junioriek nepotvrdila úlohu tohtoročnej tabuľkovej favoritky Liana Melíšková (AC Nové Zámky), za 40 m hodila iba úspešná obhajkyňa titulu Dominika Brnová (AK ZŤS Martin) 40,60. Vlaňajší triumf zopakoval aj Adam Tkáč (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), oštepárske zlato ležalo na méte 57,54.

SOBOTA
Jeden splnený limit na juniorské majstrovstvá Európy, viacero potvrdených,  ďalší na ME do 23 rokov a „odfúknutý“ slovenský rekord. Na prvom dni slovenského šampionátu juniorov a junioriek v Trnave úradoval vietor, ale priniesol aj viacero kvalitných výkonov.

Delia Farajpour už jeden limit do Jeruzalema na augustový juniorský kontinentálny šampionát (na 200 m) má, teraz pridala druhý. V rozbehu na 100 m ju ešte okradol o osobný rekord 11,68 silný vietor (+3,1), ale vo finále už bolo všetko v poriadku (+1,0), šprintérka Atletiky Nové Mesto nad Váhom navyše stiahla ďalšie dve stotiny a časom 11,66 splnila limit (11,80). Za juniorským rekordom Viktórie Forster z augusta 2021 zaostala o 12 stotín, dostala sa na 9. priečku v slovenských historických tabuľkách žien.

Titul z vlaňajška obhájila pred Terezou Čorejovou (Naša atletika Bratislava) 12,09, v „dorasteneckom“ súboji o bronz ťahala za dlhší koniec Ema Vaňová (Atletika Šport hrou Prešov) 12,30, keď o 6 stotín nečakane zdolala šampiónku z Humenného Romanu Hrnčárovú (AC Stavbár Nitra). Tá vyhrala svoj rozbeh za 12,07, čo by ju kvalifikovalo na EYOF 2023 v Maribore, ale proti bol opäť vietor (+3,5).

Svoj prvý titul v juniorskej kategórii mimo haly získal Filip Federič. Šprintér Našej atletiky Bratislava a čerstvý juniorský rekordér (10,32) potvrdil na hladkej stovke úlohu jasného favorita a zvíťazil za 10,49 pred Tomášom Štinčíkom (AO Svit) 10,83 a dorasteneckým šampiónom Martinom Varhaníkom (AK Slávia Trenčín) 10,85. Finálové časy však znehodnotil prisilný vietor (+2,7).

Výbornú úroveň mala súťaž diaľkarok. Renáta Vodnyánszká (Megy Sport s. r. o. Dunajská Streda) v nej ukázala, že na trnavskom štadióne sa jej darí. Po roku si tu v ideálnych podmienkach (+2,0 m/s) opäť posunula svoje osobné maximum, tentoraz o 11 cm na 626 cm. Celkovo predviedla päť pokusov za 6 metrov (séria: 614 – 618 – 608 – 611 – 626 – ×), celkom jednoznačne obhájila dubnický titul a navyše potvrdila limit na juniorské ME (615 cm), ktorý splnila práve spomenutým rok starým osobákom v Trnave.

Šesť metrov, hoci s prisilným vetrom v chrbte, prekonala aj trenčianska dvojica, strieborná Lívia Hübschová (612) a bronzová Tamara Balajová (609). Mimo súťaže skákala tiež Monika Lehenová z domácej Slávie Trnava a postarala sa o jeden z vrcholov soboty. Dvadsaťjedenročná zverenka Róberta Piačeka predviedla síce iba dva vydarené pokusy, 619 cm v tretej sérii a v záverečnom šiestom doletela na 631 cm! O osem centimetrov vylepšeným absolútnym osobákom posunula vlastný slovenský výkon vonku a zároveň splnila dlho odolávajúci limit na júlové ME do 23 rokov v Espoo (625). Zaradila sa na 10. miesto v historických tabuľkách SR.

„Na Monike som videl, že má formu ako hrom. Bola iba otázka času, kedy trafí dosku. Vedel som, že poletí ďaleko. Prešľapy boli minimálne, všetko fungovalo. Veľmi nám pomohli aj súperky, tri juniorky za šesť metrov skákali úžasne. Keď Renáta skočila osobný rekord, povzbudilo nás to a Monike vyšiel posledný pokus parádne. Máme za sebou výbornú prípravu, ale stále nám chýbali tie dva centimetre a už sme sa trochu obávali, pretože na každých pretekoch nám niečo nehralo do karát – silný vietor, chlad alebo dážď. Dnes to prvý raz vyšlo dokonale, vietor sa počas súťaže trochu utíšil a bolo aj teplo. Také podmienky na Slovensku už dávno neboli,“ tešil sa Róbert Piaček, ktorý s Monikou Lehenovou naberie v nedeľu smer Chorzów na Európske hry.

V parádnej forme je aj líder tohtoročných mužských tabuliek Michal Bačík. Ešte stále iba sedemnásťročný diaľkar ŠK Juventa Žilina si hneď prvým vydareným pokusom v druhej sérii posunul svoje osobné maximum o 13 cm na 758 cm a obstál aj v súboji s Adamom Hriňom (740), ktorý takisto ako Lehenová štartoval mimo súťaže. V dueli dvoch najlepších diaľkarov sezóny zvíťazil zverenec Romana Comu, ktorý v sérii štyrikrát doletel za 730 cm:   × – 758 – 746 – 731 – 736 – 726.

Na 100 m prekážok obral atlétky o rekordy a limity silný vietor v chrbte. Vo finále namerali v rovinke rýchlosť až 3,6 m/s. Nebyť toho, Rebecca Slezáková (AC Malacky) mohla byť novou juniorskou rekordérkou. Zvíťazila za 13,41 pred Terezou Čorejovou (Naša atletika Bratislava), čo je o 17 stotín rýchlejšie, ako 27. júna 2021 bežala Viktória Forster.

Do boja o medaily už nemohla zasiahnuť Michaela Molnárová. Atlétka AK Slávia Trenčín uliala štart rozbehu, vložený beh vyhrala za 13,81, čo by jej stačilo na bronz a tiež na cestu do Jeruzalema na juniorské ME, ale dosiahla ho s nepovoleným vetrom (+2,2 m/s). Martine Segečovej (13,82) zase vietor +2,9 m/s v rozbehu odfúkol limit na ME do 23 rokov. Talentovaná Slezáková potom na 400 m pridala druhé zlato, keď v dramatickom finiši zdolala o 27 stotín Tamaru Balajovú.

Prekážkari mali na rozdiel od dievčat šťastie na regulárne veterné podmienky. Svoj prvý juniorský titul na 110 m prek. získal favorizovaný Peter Dávid z Dukly Banská Bystrica, časom 13,96 zaostal za svojím tohtoročným národným rekordom o 22 stotín. Vo vloženom behu sa zverenec Michala Škvarku zlepšil na 13,89. Strieborný Adam Ilgo (Atletika Bratislava) si síce posunul osobné maximum na 14,37, ale stále ho delí 13 stotín od limitu na juniorské ME v Jeruzaleme (14,20).

V behu na 800 m junioriek zvíťazila favorizovaná Michaela Salayová (Atletika Šport hrou Bratislava) v novom osobnom rekorde 2:16,13, ale na päty jej poradne šliapali vekom ešte staršie žiačky Radka Rončkevičová (Deti v pohybe Šamorín) a Eliška Ella Gáliková (Funny athletics Piešťany), ktoré si takisto výrazne zlepšili osobné maximá na 2:16,39, resp. 2:17,17. V pretekov chlapcov Tomáš Janíček síce obhájil titul, ale časom 1:58,68 výrazne zaostal za svojím tohtosezónnym maximom 1:54,75 a takmer na to doplatil, pretože slabší prvý rozbeh vyhral Erik Novák (AC Stavbár Nitra) v novom osobáku 1:59,69 a bral striebro.

V guli juniorov vyhral súboj dvoch „15-metrových“ vrhačov Filip Fleischhacker (AC Stavbár Nitra), ktorý v poslednej sérii predviedol výkon 15,70 a rovnako ako na halovom šampionáte aj vonku zdolal Samuela Šimu (AK Slávia TU Košice) 15,07. V diskárskej súťaži bolo poradie na prvých dvoch miestach obrátené.

Vranovská guliarka Monika Marjová dokázala, že za 14 metrov vie vrhať aj vonku. Novým absolútnym osobným rekordom 14,28 aj ona potvrdila limit na ME juniorov.

Na Mestskom atletickom štadióne Antona Hajmássyho sa v sobotu predstavilo dovedna sedem juniorov a junioriek (Alan Černý, Filip Federič, Michal Bačík, Júlia Havjerová, Monika Marjová, Delia Farajpour a Rebeka Žibritová), ktorí sú súčasťou slovenskej výpravy na II. divíziu ME družstiev. Tie sa v rámci Európskych hier uskutočnia 20. – 22. júna v poľskom Chorzówe.

FAKTY Z TRNAVY – SOBOTA
JUNIORI
100 m (vietor +2,7 m/s): 1. Filip Federič (Naša atletika Bratislava) 10,49, 2. Tomáš Štinčík (AO Svit) 10,83, 3. Martin Varhaník (AK Slávia Trenčín) 10,85
400 m: 1. Tomáš Grajcarík (Naša atletika Bratislava) 48,82, 2. Kristián Pučko (AO Akademik TU Košice) 49,42, 3. András Takács (ALK Moldava nad Bodvou) 51,05
800 m: 1. Tomáš Janíček (BK Lysá pod Makytou) 1:58,68, 2. Erik Novák (AC Stavbár Nitra) 1:59,69, 3. Giorgio Fešovič (AK Slávia TU Košice) 2:00,63
5000 m: 1. Filip Jančík (Slávia STU Bratislava) 16:12,20, 2. Michal Sadloň (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 16:24,51, 3. Roan Straka (AŠK Slávia Trnava) 17:35,89
110 m prek. (+1,9): 1. Peter Dávid (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 13,96, 2. Adam Ilgo (Atletika Bratislava) 14,37, 3. Kristián Hlaváč (ŠK Jablonica) 14,96, vložený beh (+1,6): 1. Dávid 13,89, 2. Ilgo 14,55, 3. Matej Pobjecký (AŠK Slávia Trnava) 15,27
žrď: 1. Alan Černý (ŠK ŠOG Nitra) 450, 2. Boris Hojdík (AO Sparta Považská Bystrica) 400, 3. Patrik Kmeť (ŠK UMB Banská Bystrica) 340
diaľka: 1. Michal Bačík (ŠK Juventa Žilina) 758, 2. Daniel Kiráľ (AO Akademik TU Košice) 663, 3. Nicolas Haramia (AC Malacky) 640, mimo súťaže: Adam Hriň (MŠk Žiar nad Hronom) 740
guľa (6 kg): 1. Filip Fleischhacker (AC Stavbár Nitra) 15,70, 2. Samuel Šima (AK Slávia TU Košice) 15,07, 3. Peter Hucan (AO Sparta Považská Bystrica) 12,47
disk (1,75 kg): 1. Samuel Šima (AK Slávia TU Košice) 46,30, 2. Filip Fleischhacker (AC Stavbár Nitra) 42,04, 3. Pavol Müller (TJ Družba Piešťany) 41,99
4×100 m: 1. Naša atletika Bratislava (Bayer, Grajcarík, Janáč, Federič) 44,38, 2. AC Malacky (Nehyba, Sedlák, Volek, Haramia) 45,08, 3. Atletika Šport hrou Bratislava (Rutai, Ivák, Lelkes, Mišura) 45,88

JUNIORKY
100 m (+1,0): 1. Delia Farajpour (Atletika Nové Mesto nad Váhom) 11,66 – splnený limit na MEJ, 2. Tereza Čorejová (Naša atletika Bratislava) 12,09, 3. Ema Vaňová (Atletika Šport hrou Prešov) 12,30
400 m: 1. Rebecca Slezáková (AC Malacky) 56,68, 2. Tamara Balajová (AK Slávia Trenčín), 3. Rebeka Žibritová (Atletika Šport hrou Bratislava) 57,80
800 m: 1. Michaela Salayová (Atletika Šport hrou Bratislava) 2:16,13, 2. Radka Rončkevičová (Deti v pohybe Šamorín) 2:16,39, 3. Eliška Ella Gáliková (Funny athletics Piešťany) 2:17,17
5000 m: 1. Loriána Popovičová (Creo Sport Košice) 19:15,54, 2. Katarína Černeková (TJ Družba Piešťany), 3. Lucia Sopková (AŠK Slávia Trnava) 20:07,81
100 m prek. (+3,6): 1. Rebecca Slezáková (AC Malacky) 13,41, 2. Tereza Čorejová (Naša atletika Bratislava) 13,78, 3. Dorothea Salášková (ŠK Juventa Žilina) 14,30, vložený beh: 1. Michaela Molnárová (AK Slávia Trenčín) 13,81, 2.
žrď: 1. Júlia Havjerová (AK Slávia Trenčín) 330, 2. Diana Záborská (AC Stavbár Nitra) a Alexandra Plšeková (AK Slávia Trenčín) 300
diaľka: 1. Renáta Vodnyánszká (Megy Sport s. r. o. Dunajská Streda) 626, 2. Lívia Hübschová 612, 3. Tamara Balajová (obe AK Slávia Trenčín) 609, mimo súťaže Monika Lehenová (AŠK Slávia Trnava) 631 – splnený limit na ME do 23 rokov
guľa (4 kg): 1. Monika Marjová (MŠK Vranov nad Topľou) 14,28, 2. Klára Grňová (ŠK ŠOG Nitra) 11,74, 3. Ľuboslava Olejníková (ŠK Olympia-SŠŠ Košice) 11,43
disk (1 kg): 1. Natália Králiková (ŠK Jablonica) 37,22, 2. Jana Bódiková (ŠK ŠOG Nitra) 36,05, 3. Emma Karhanová (AŠK Slávia Trnava) 32,70
4×100 m: 1. Naša atletika Bratislava „A“ (Čorejová, Bendová, Čederlová, Segéňová) 47,62, 2. AK Slávia Trenčín (Ďurišková, Molnárová, Balajová, Hübschová) 49,10, 3. AK Slávia TU Košice (Maršalová, Eperješiová, Devaldová, Rusnáková) 49,68

NEDEĽA
JUNIORI
200 m (+2,4):
1. Filip Federič 21,12, 2. Tomáš Grajcarík (obaja Naša atletika Bratislava) 21,61, 3. Peter Dávid (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 22,10
1500 m: 1. Tomáš Janíček (BK Lysá pod Makytou) 4:10,75, 2. Alex Hulka (ŠK Jablonica) 4:11,81, 3. Šimon Jackanič (Cassovia Running Team o. z. Košice) 4:16,28
400 m prek.: 1. Nicolas Haramia (AC Malacky) 57,80, 2. Gabriel Mikula (AK Slávia Trenčín) 57,86, 3. Kristián Hlaváč (ŠK Jablonica) 57,87
3000 m prek.: 1. Erik Novák (AC Stavbár Nitra) 10:12,63, 2. Peter Plánka (MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto) 10:43,46, 3. Šimon Troiak (AK Krupina) 11:01,89
výška: 1. Julian Juráček (Slávia STU Bratislava) 190, 2. Matej Bracho 185, 3. Maroš Polák (obaja AK Slávia TU Košice) 180
trojskok: 1. Martin Hletko (AK Slávia Trenčín) 13,43, 2. Daniel Kiráľ (AO Akademik TU Košice) 13,39, 3. Milan Balog (Atletika Košice) 13,27
kladivo (6 kg): 1. Peter Hucan (AO Sparta Považská Bystrica) 48,63, 2. Matej Fedák (AK Slávia TU Košice) 43,86, 3. Juraj Jaroslav Lešňovský (TJ Orava Dolný Kubín) 42,70
oštep (800 g): 1. Adam Tkáč (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 57,54, 2. Šimon Debnár (Slávia STU Bratislava) 56,36, 3. Ondrej Remiš (AŠK Slávia Trnava) 42,96
4×400 m: 1. Slávia STU Bratislava (Talajka, Pelikán, Lipka, Špacír) 3:35,81, 2. AC Malacky (Sedlák, Boškovič, Haramia, Volek) 3:43,65, 3. AK Slávia TU Košice (Bracho, Polák, Sauer, Fešovič) 3:56,03

JUNIORKY
200 m (-0,2): 1. Rebecca Slezáková (AC Malacky) 24,55, 2. Romana Hrnčárová (AC Stavbár Nitra) 25,05, 3. Tereza Beňová (AC Malacky) 25,23
1500 m: 1. Michaela Salayová (Atletika Šport hrou Bratislava) 4:59,60, 2. Eliška Ella Gáliková (Funny athletics Piešťany) 5:00,30, 3. Lucia Kršková (AC Stavbár Nitra) 5:00,54
400 m prek.: 1. Kamila Mlíchová (AŠK Slávia Trnava) 1:04,21, 2. Dorothea Salášková (ŠK Juventa Žilina) 1:06,90, 3. Katarína Miškovičová (Atletika Šport hrou Bratislava) 1:07,42
3000 m prek.: 1. Terézia Klementisová 12,24,21, 2. Viktória Sabolová (obe ŠK ŠOG Nitra) 12:54,67, 3. Nina Gerátová (AK Čadca) 13:00,38
výška: 1. Michaela Molnárová (AK Slávia Trenčín) 173, 2. Sara Šiková (AŠK Slávia Trnava) 170, 3. Andrea Vargová (AK Bojničky) 165
trojskok: 1. Viktória Rusnáková (AK Slávia TU Košice) 12,13, 2. Lívia Hübschová 11,93, 3. Tamara Balajová (obe AK Slávia Trenčín) 11,59
kladivo (4 kg): 1. Lenka Jašeková (AK Slávia TU Košice) 44,18, 2. Aneta Pecková (AŠK Slávia Trnava) 40,50, 3. Lesia Baloghová (TJ Orava Dolný Kubín) 37,74
oštep (600 g): 1. Dominika Brnová (AK ZŤS Martin) 40,60, 2. Liana Melíšková (AC Nové Zámky) 39,90, 3. Alžbeta Murgašová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 36,03
4×400 m: 1. Naša atletika Bratislava „A“ (Bortlíková, Trgová, Lörinczová, Kandráčová) 4:00,63, 2. Naša atletika Bratislava „B“ (Szaboová, Kolozsváryová, Perknovská, Čederlová) 4:05,09, 3. AC Stavbár Nitra (Hrnčárová, Orelová, Záborská, Kršková) 4:05,62

(JM)

Na snímkach postupne traja najlepší na 200 m juniorov (zľava) Tomáš Grajcarík, Filip Federič a Peter Dávid, Rebecca Slezáková, Delia Farajpour, Renáta Vodnyánszká, Michal Bačík, Peter Dávid (prvý sprava) a Monika Lehenová.

FOTO JÁN LUKY, PETER MACKO, MAREK FINDRIK, SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk