Čo chystá projekt Detská atletika v najbližšom období

S postupným uvoľňovaním protipandemických opatrení sa aj Detská atletika pripravuje na letnú atletickú sezónu. Ako prvú súťaž spúšťame už čoskoro obľúbené klubové preteky Detský atletický trojboj. Od 1. júna do 25. septembra si deti budú môcť zasúťažiť v troch atletických disciplínach. Klubom onedlho pošleme súťažné tabuľky a na sociálnych sieťach Detskej atletiky nájdete aj krátke video s ukážkami súťažných disciplín.

V júni a júli postupne usporiadame krajské kolá ďalšej obľúbenej súťaže Detskej P-T-S. Pravidelne sledujeme športový covid automat. S dodržaním aktuálne platných nariadení v jednotlivých okresoch sme naplánovali predbežné termíny krajských kôl:

22. 6.: Žilina – Žilinský kraj

22. 6.: Prešov – Prešovský kraj

27. 6.: Zlaté Moravce – Nitriansky kraj

1. 7.: Bratislava – Bratislavský kraj

3. 7.: Trnava – Trnavský kraj

8. 7.: Košice – Košický kraj

10. 7.: Trenčín – Trenčiansky kraj

koniec júna: ? – Banskobystrický kraj

Pre aktuálne platné protipandemické opatrenia sa finále Detskej P-T-S neuskutoční v stredu 2. júna 2021 pred 56. ročníkom atletického mítingu P-T-S. Deti však o veľké finále neprídu, a ak to športový covid automat dovolí, finále usporiadame na začiatku septembra 2021.

Pre deti plánujeme ešte jednu súťaž na začiatku augusta – Detské štafetové preteky. Bližšie informácie ešte spresníme, ale určite sa už teraz môžete tešiť na super preteky na peknom atletickom štadióne.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk