Chodecký šampión Pavol Blažek oslávil 30. výročie splitského európskeho zlata v kruhu priateľov

Presne týždeň po 30. výročí svojho triumfu v chôdzi na 20 km na európskom šampionáte v Splite si Pavol Blažek v Banskej Bystrici pripomenul v piatok tento historický okamih v kruhu svojich bývalých trénerov, kolegov z vtedajšej česko-slovenskej reprezentácie a priateľov.

Na stretnutí nechýbali známe tváre, ktoré tvorili históriu slovenskej chôdze – tréner Juraj Benčík, olympijský šampión Jozef Pribilinec, Roman Mrázek, Igor Kollár, Balžekov prvý kouč Ľudovít Žambokréthy, šéf Dukly v čase Paľovho splitského triumfu Ivan Čierny i jeho vtedajší zástupca Július Nyárjas. 

„Paľo bol pre mňa vzor v tom, že bol spoľahlivý ako špičkový motor,“ vystrúhal Blažekovi poklonu víťaz dvadsiatky na OH 1988 v Soule 🇸🇰 Jozef Priblinec, ktorému potom Blažek dodatočne venoval darček k jeho nedávnym šesťdesiatinám – nástenku s fotografiami z čias, keď spoločne brázdili svetové chodecké okruhy.

„Nikdy neuhol, nikdy si nevybral ľahšiu cestu,“ vravel Pribilinec uznanlivo o svojom „parťákovi“ a priznal, že keď sa ich športové cesty skrížili v Dukle, vykal mu: „Oslovoval som ho tušímže ujo Blažek…“

„Som šťastná, že je v živote po mojom boku a naozaj je taký, akého ho poznáte. Skromný, pracovitý,“ pochválila svojho manžela Mária Blažeková v emotívnom príhovore k hosťom.

(GB)

Text k foto:

Pavol Blažek pózuje so svojím prvým trénerom Ľudovítom Žambokréthym, a koučom, ktorý ho doviedol k titulu majstra Európy Jurajom Benčíkom.

FOTO GABRIEL BOGDÁNYI

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk