Všestranná Viktória Čerňanská strieborná na ZOH mládeže – v monoboboch!

Športová obojživelníčka Viktória Čerňanská z klubu Atletika Bratislava, ktorá sa popri kráľovnej športov venuje aj bobom, si na III. zimných olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne vybojovala v súťaži dievčat na monoboboch striebornú medailu!

Sedemnásťročnú zverenku trénerskej dvojice Milan JagnešákAndrej Bician predstihla v 18-člennom štartovom poli v prírodnom ľadovom koryte v St. Moritzi, kde sa konajú bobové a sánkarské súťaže III. ZOHM iba Rumunka Popescová – o 51 stotín. Slovenská bobistka obsadila druhú priečku o jedinú stotinku pred Nemkou Harmsovou.

Viktória Čerňanská je vlaňajšia dorastenecká majsterka Slovenska v behu na 100 m prekážok a v skoku o žrdi, predvalni získala tituly v kategórii dorastu v žrdi, sedemboji a halovom päťboji. V rokoch 2018 i 2019 reprezentovala Slovensko v skoku o žrdi na dorasteneckých i v juniorskom medzištátnom stretnutí.

„Mala som z oboch jázd výborný pocit, takže veľmi som sa tešila. Tréningy som tu síce jazdila väčšina výborne, ale v predposlednej jazde som sa dopustila chýb, takže som sa pred súťažou necítila úplne isto. Sústredila som sa na to, aby som zajazdila dve vyrovnané jazdy,” citoval Čerňanskú web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) www.olympic.sk). “To sa mi podarilo a bola z toho medaila, dokonca strieborná. Prevláda vo mne radosť, hoci viem, že som mala aj na zlato. Teším sa však aj zo striebra. Ťažko povedať, čo mi chýbalo na víťazstvo: asi lepší prvý štart, ten som mala pomalší, a dopustila som sa v prvej jazde aj niekoľkých drobných chybičiek.“

(GB)

Texty k foto:

Na snímke šťastná strieborná medailistka Viktória Čerňanská s trénermi Milanom Jagnešákom (vpravo) a Andrejom Bicianom.

FOTO SOŠV/ĽUBOMÍR SOUČEK

Viktória Čerňanská (vľavo) na slávnostnom ceremoniáli s víťazkou Popescovou z Rumunska a Nemkou Harmsovou.