Na slávnosti Atlét roka 2019 nebudú chýbať šéfovia svetovej i európskej atletiky Sebastian Coe a Svein Arne Hansen

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety Atlét roka 2019 v Bratislave 16. novembra poctí prezident Svetovej atletiky (World Athletics, donedávna IAAF) Sebastian Coe. Bývalý skvelý strednotratiar, dvojnásobný olympijský víťaz a anglický lord, zavíta na Slovensko prvý raz od zvolenia do funkcie v auguste 2015.

„Sebastiana Coea sme sa k nám snažili dostať už niekoľko rokov, dlhodobo sme na tom pracovali. Hľadali sme rôzne príležitosti, pričom najvhodnejšia sa nám zdala jeho účasť buď na mítingu P-T-S v Šamoríne alebo na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach. V termínoch týchto podujatí – preferovali sme účasť na športovej akcii – mu to však nikdy nevyšlo, preto sme prišli s myšlienkou pozvať ho na slávnosť Atlét roka,“ vysvetľoval prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok.

Šéf svetovej atletiky priletí do Bratislavy v sobotu 16. novembra okolo poludnia z Varšavy, kde sa o deň skôr zúčastní na oslavách storočnice poľskej atletiky. Na Slovensku sa zdrží do nedeľného popoludnia.

„Okrem účasti na slávnostnom gala večere Atlét roka 2019 nie je vylúčené ani jeho stretnutie s vysokým predstaviteľom našej exekutívy. V prípade, že mu ostane nejaký voľný čas, pán Coe by si v Bratislave rád pozrel zaujímavé múzeum,“ informoval Peter Korčok.

Okrem Sebastiana Coea zavíta na slávnosť Atlét roka 2019 i prezident Európskej atletiky (EA) Svein Arne Hansen, ktorý sa na Slovensku aj vďaka množstvu dobrých priateľov z čias, keď šéfoval chýrnemu mítingu Bislett v Osle, cíti ako doma. Žoviálny Nór už v roku 2015 osobne odovzdával Matejovi Tóthovi ocenenie Atlét roka, ako čestný hosť sa objavil na mítingu P-T-S 2017 v Šamoríne i na tohtoročnej Banskobystrickej latke. Pred dvoma rokmi z titulu svojej funkcie nechýbal ani na európskom šampionáte v krose v Šamoríne.

„Pán Hansen má k Slovensku špeciálny vzťah, zjavne sa u nás aj vďaka ľuďom, ktorých dobre pozná, cíti veľmi príjemne,“ podotkol prezident SAZ.

V Bratislave okrem tradičného oceňovania laureátov ankety Atlét roka uvedú do Siene slávy slávnostne ďalšie tri osobnosti a súčasť atletického večera bude takisto oficiálna rozlúčka s dvojičkami Danou a Janou Velďákovými a poďakovanie sa za ich vyše dvadsaťročné úspešné pôsobenie v slovenskej reprezentácii.

(GB)

FOTO EA/ARCHÍV a JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk