Na kongrese Svetovej asociácie behu do vrchu (WMRA), ktorý sa uskutočnil virtuálne, zvolili do 8-člennej rady WMRA aj slovenského kandidáta Marcela Matanina. Bývalý olympionik bude v najvyššom orgáne bežcov do vrchu pôsobiť v najbližších štyroch rokoch.

Na kongrese Svetovej asociácie behu do vrchu (WMRA), ktorý sa uskutočnil virtuálne, zvolili do 8-člennej rady WMRA aj slovenského kandidáta Marcela Matanina.

Bývalý olympionik bude v najvyššom orgáne bežcov do vrchu pôsobiť v najbližších štyroch rokoch spoločne s novým prezidentom WMRA Tomom Šarfom zo Slovinska (vo funkcii nahradil bývalého skvelého bežca do vrchu, 6-násobného majstra sveta Jonathana Wyatta), sekretárkou WMRA Nancy Hobbsovou z USA, pokladníčkou Sarah Rowellovou z Veľkej Británie a ďalšími členmi rady – Talianom Giorgiom Bianchim, Novozélanďanom Johnom Bowdenom, Sergiom Mayayom zo Španielska a Rakúšanom Juliusom Rupitschom.

Štyridsaťosemročný Matanin štartoval na OH 2004 v Aténach v maratóne (jeho osobný rekord je 2:17:22), na konte má jeden štart na MS v krose (2000 – 1000.), tri na ME v krose (1999 – 42., 2000 – 78., 2001 – 64.), dvakrát sa zúčastnil na MS v polmaratóne (1992 – 12./juniori, 1996 – 86.), bol členom slovenských medailových tímov na vrcholných podujatiach v behu do vrchu – MS 2002 (striebro),  ME 2003 (striebro) a ME 1997 (bronz).

Marcel Matanin v minulosti pôsobil vo funkcii predsedu Atletického zväzu Bratislavy a bol aj šéftréner sekcie dlhých behov mimo oválu v rámci SAZ.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk