Na JBL Jump Fest-e v Košiciach je veľký záujem aj o kategóriu Open, novinkou je skok do výšky

Populárny uličný/street atletický míting JBL Jump Fest v centre Košíc rozširuje svoj program. Okrem už avizovanej prednášky špičkového holandského odborníka Henka Kraaijenhofa (trénoval šprintérske esá ako Merlene Otteyová, Nelli Coomanová, Sandra Farmerová-Patricková, Mary Onyaliová) v rámci JBL Jump Fest Academy obohatia 8. ročník podujatia (7. – 8. júna 2023) i ďalšie akcie. JBL Jump Fest bude mať prvý raz v histórii bronzový štatút podujatia seriálu World Athletics Continental Tour.

V rámci podujatia sa uskutoční aj JBL Jump Fest Kids (7. Júna), ktorý je určený pre deti zo základných a materských škôl, ale takisto môže štartovať aj mlaď registrovaná v kluboch SAZ. V šprinte na 60 m a v skoku do diaľky budú súťažiť nádejní atléti narodení v rokoch 2008 až 2017, v skoku do výšky (novinka) si zmerajú sily ročníky 2006 až 2011. Prihlasuje sa cez web SAZ www.atletika.sk a neplatí sa nijaké štartovné.

Ďalšou súťažnou kategóriou je JBL Jump Fest Open, v ktorej okrem slovenských pretekárov môžu od minulého roka štartovať v Košiciach aj zahraniční atléti. V predošlom ročníku súťažili atléti z 15 krajín, všetci na vlastné náklady.

Aj v 8. ročníku JBL Jump Fest je o kategóriu Open veľký záujem. Prihlásili sa dokonca pretekári z Japonska, Kuvajtu či Trinidadu a Tobaga. Napríklad mužský trojskok je už kapacitne plne obsadený. Súťažiť sa bude v šprinte na 60 m, na 60 m prekážok, v skoku do diaľky, trojskoku a v skoku do výšky.

„Do programu kategórie Open zaraďujeme aj dorastenecké súťaže pre ročníky narodenia 2006 až 2010,“ informoval Peter Samuelis, marketingový riaditeľ JBL Jump Fest. „Zahraniční pretekári sa prihlasujú len cez americkú aplikáciu Roster Athletics, slovenskí sa môžu od dnes prihlasovať aj cez zväzový portál www.atletika.sk. Môžu si vybrať z dvoch možností štartovného: tzv. lite za 7 eur s platbou na mieste /registrácia cez www. atletika.sk/, alebo tzv. full za 25 eur /registrácia cez ROSTER ATHLETICS/, v ktorom je balíček s tradičným maskáčovým tričkom a darčekmi od sponzorov a partnerov podujatia.“

Uzávierka prihlášok je 4. júna, link na prihlasovanie cez Roster Athletics je: https://meets.rosterathletics.com/public/competitions/details/participants?id=13730

Výber štartujúcich v disciplínach sa uskutoční podľa výkonnosti pretekárov až do naplnenia kapacity kategórie Open. Aj táto časť podujatia bude moderovaná. Pretekári budú môcť skákať na svoju vlastnú hudbu.

Najväčšou novinkou JBL Jump Fest 2023 v kategórii Open je zaradenie novej disciplíny, skoku do výšky. Uskutoční sa v prvý súťažný deň 7. júna na Hlavnom námestí v Košiciach. V kategórii Open budú môcť štartovať výškari a výškarky narodení v roku 2007 a starší.

Pre organizátorov bude skok do výšky testom, keďže sa množia žiadosti o zaradenie tejto disciplíny do profesionálnej časti JBL Jump Fest-u (súčasť seriálu World Athletics Continental Tour) v budúcom roku.

Z hlavného programu 8. ročníka JBL Jump Fest v Košiciach (štvrtok 8. júna) sa bude vysielať live stream od 9.30 do 17.00 h.

ILUSTRAČNÉ FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk