M-SR do 23 rokov v Košiciach: Najúspešnejší Federič a Dukla Banská Bystrica, Hrnčárová s limitom na EYOF, v deväťboji žiakov titul a rekord SR pre Krchňavého

Filip Federič sa stal s dvoma titulmi a jedným druhým miestom najúspešnejším účastníkom majstrovstiev Slovenska atlétov do 23 rokov v Košiciach. Pomohlo mu k tomu striebro so štafetou Našej atletiky Bratislava na 4×100 m. Po dve individuálne zlaté medaily si z východu republiky odviezli aj Filip Revaj, Gergö Szarka a Rebecca Slezáková. Spomedzi klubov sa najviac darilo ŠK Dukla o. z. B. Bystrica so šiestimi titulmi, o jeden menej získala Naša atletika Bratislava a po štyri prvenstvá vybojovali atléti ŠK ŠOG Nitra a Slávie STU Bratislava. Celkovo má vo svojich radoch aspoň jedného majstra SR v tejto vekovej kategórii 17 klubov.

„Z pohľadu plnenia limitov na ME do 23 rokov to nebol veľmi úspešný šampionát. K ôsmim limitárom nepribudol nik ďalší. Prispel k tomu aj protivietor, ktorý v sobotu nepomohol šprintérom na stovke. V nedeľu si zase dvojstovkári nechali najlepšie na finále, ale práve pred ním prišiel hustý dážď,“ priznal isté sklamanie šéftréner Radoslav Dubovský.

Definitívna nominácia na ME do 23 rokov v Espoo (13. – 16. júla) bude známa najneskôr v pondelok dopoludnia.

NEDEĽA

Ani druhý deň slovenského šampionátu atlétov a atlétok do 23 rokov v Košiciach nepriniesol, žiaľ, výkon znamenajúci rozšírenie počtu limitárov na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v Espoo. Pravda, niektoré disciplíny doplatili na zhoršenie počasia, keď sa na štadión Technickej univerzity spustil dážď. K pozitívam patrí splnený limit Romany Hrnčárovej na 200 m na EYOF 2023.

Guliar Karel Šula ml. nevyužil poslednú šancu pokoriť limit 17,80 na ME  do 23 rokov. Ani nedeľňajší domáci šampionát nič nezmenil na tom, že talentovaného vrhača Hraj na tie nohy Bratislava od neho delí 9 cm (27. mája v Trnave). V Košiciach získal titul výkonom 16,71 z druhej série, ďalšie pokusy mal nevydarené.

„Všetci si mysleli, že ako piaty guliar z juniorských majstrovstiev sveta sa kvalifikuje do Espoo ľavou zadnou. Prechod na ťažšiu guľu mu však robí problémy. Aj dnes bolo vidno, že veľmi chce, ale ani nevydarené pokusy neboli dostatočne dlhé. Blížiaci sa záver termínu plnenia limitu na neho doľahol. Nie je momentálne vo svojej koži,“ poznamenal Radoslav Dubovský.

Viac sa darilo ďalšiemu nádejnému adeptovi na rozšírenie výpravy do Fínska Denisovi Bartekovi. Prekážkar na 400 m, ktorého v trnavskej Slávii vedie tréner Štefan Bielik, dosiahol vzhľadom na konkurenciu solídnych 52,72, teda 22 stotín od limitu, ktorý bol na spadnutie už v utorok na ostravskej Zlatej tretre (52,51 – 52,50).

Výbornú úroveň mali ženské dlhé prekážky. Malačanka Rebecca Slezáková si dobehla po svoj druhý titul na šampionáte, celkovo v tejto sezóne už piaty (juniorské na 400 m, 200 m a 100 m prek., do 23 rokov na 100 m prek. a 400 m prek.), s halou dokonca deviaty, vo svojom sezónnom maxime 59,57 sekundy. Zverenka Petra Filipa navyše potiahla k osobnému rekordu aj ďalšiu limitárku na juniorské ME v Jeruzaleme Rebeku Žibritovú (Atletika Šport hrou Bratislava), ktorá sa prvý raz dostala pod jednu minútu: 59,80.

Sezónne maximum si zabehla bronzová Andrea Švecová (Slávia STU Bratislava), zverenka Marcela Lopuchovského časom 1:00,88 min naznačila progres pred ME do 23 rokov v Espoo, za potvrdením limitu zaostala o 38 stotín. „Potešilo ma, že Andrea sa dostáva do formy, približuje sa k svojim výkonom z minulého roku. Verím, že smerom k šampionátu sa pripraví ešte lepšie,“ uviedol Radoslav Dubovský.

Šprintérov v nedeľu naozaj potrápili vrtochy počasia. Zatiaľ čo v rozbehoch na 200 m panovali ideálne podmienky, pred finále sa spustil dážď a v kombinácii s protivetrom viacerým zmaril nádeje na dobré výkony. Romana Hrnčárová (AC Stavbár Nitra) si práve v rozbehu posunula osobný rekord o 33 stotín na 24,72, na čele tohtoročných slovenských dorasteneckých tabuliek predstihla Lenku Gymerskú a najmä splnila limit na EYOF 2023 v Maribore (24,95). Titul získala suverénne Lenka Kovačovicová (ŠK ŠOG Nitra), ale finálový čas 24,52 (vietor -1,7 m/s) ju veľmi nepotešil. K limitu na ME do 23 rokov (24,00) sa viac priblížila v rozbehu (24,37).

Takisto v rozbehu atakoval Tomáš Grajcarík (Naša atletika Bratislava) limit 21,60 na juniorské ME v Jeruzaleme, zaostal za ním o 19 stotín. Zverenec Nade Bendovej a Róberta Kresťanka potom ulial štart finále, v ktorom si po svoj druhý košický titul dobehol jeho klubový kolega Filip Federič za 21,67 v protivetre -1,9 m/s. Strieborný Jakub Nemec časom 21,67 nepotvrdil limit na ME do 23 rokov (21,30), ku ktorému sa nepriblížil ani ďalší šprintér bratislavskej Slávie STU, bronzový Adam Igaz (22,08).

Účastníčka II. divízie majstrovstiev Európy družstiev Terézia Vaneková (AK Slávia TU Košice) potvrdila úlohu favoritky vo výške, titul získala výkonom 169 cm, o 4 cm slabším, ako je jej osobné maximum z Chorzówa.

V Košiciach v nedeľu vyvrcholil aj šampionát vo viacbojoch staršieho žiactva. Obhajca titulu a slovenský rekordér v tejto vekovej kategórii Miroslav Krchňavý (ŠK UMB Banská Bystrica) posunul vlastné národné maximum z minuloročného septembrového šampionátu v Nitre o ďalších 348 na 5312 bodov. V sobotu si utvoril osobné rekordy na 100 m prekážok (13,49) a v oštepe (37,48) a v nedeľu ho nezastavila ani nepriazeň počasia v čase výškarskej súťaže. Zverenec Ivana Čillíka, Jána Zmoraya a Igora Gallaya zvíťazil s náskokom 1087 bodov pred Dominikom Danižom (AO Olympia Považská Bystrica), bronz si vybojoval Tomáš Briš (ŠK Juventa Žilina) so 4065 bodmi.

“Bol to výborný test na ceste ďalej,” komentoval Krchňavého vystúpenie kouč Ivan Čillík. “Na jar ho trochu pribrzdila choroba a zranenie, ale na viacboj sa dokázal Mirec slušne pripraviť. Vieme, kde máme rezervy…. Je dobrý pretekársky typ, ale ns šampionáte mu chýbala väčšia konkurencia, ktorá by ho určite prinútila k ešte lepším výkonom. Svoj potenciál dnes využil na 90 – 95 percent. Ešte v tejto sezóne sa môže zlepšiť vo viacerých disciplínach, čo dáva predpoklad aj pre zlepšenie výkonu vo viacboji. Škoda, že na jeseň je termínová kolízia medzi M-SR dorastu vo viacbojoch a medzištátnym stretnutím žiactva. Dorastenecký desaťboj je opäť niečo iné ako žiacky deväťboj. To bude skutočný test jeho perspektívy v desaťboji, kam zatiaľ smerujeme naše úsilie.”

V sedemboji starších žiačok zvádzali súboj o prvenstvo klubové kolegyne z ŠK Juventa Žilina. Po prvom dni viedla o 10 bodov Nina Čanecká, ale v nedeľu sa dostala na čelo Dominika Švaňová a zvíťazila so súčtom 4586 bodov, keď si pomohla osobnými rekordmi v guli, oštepe a v záverečnej osemstovke. Od slovenského rekordu Andrey Švecovej z roku 2018 ju delilo 125 bodov. Čanecká zaostala na druhom mieste o 247 bodov, bronz patrí Kiare Červenákovej z Atletiky Košice (4278).

„Výsledky nás samozrejme veľmi tešia. Dievčatá naplnili predpoklady aj moje očakávania. Nina zaznamenala zo siedmich disciplín päť osobných rekordov, Dominika tri. Mrzí ma akurát zaváhanie a veľká smola Nely Gabčíkovej, ktorá absolútne nezvládla výšku a vypadla už na základe 134 cm. V ostatných disciplínach si taktiež zlepšila štyri osobáky a v šiestich disciplínach zaznamenala 3363 bodov,“ netajil spokojnosť tréner ŠK Juventa Peter Tichý.

Veľkú smolu mala Ema Vaňová. Vo vloženej sedembojárskej súťaži dorasteniek dosiahla všestranná Prešovčanka súčet 4791 bodov, teda iba o 9 bodov menej, ako je limit na EYOF v Maribore.

SOBOTA

Najbližšie k vytúženej ceste do Fínska na ME do 23 rokov  boli v sobotu Martina Segečová a Adam Hriň. Prekážkarku ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica potiahla juniorská šampiónka Rebecca Slezáková na 100 m prek. k šesťstotinovému posunu osobnému rekordu na 14,09, ale za bezvetria jej k limitu chýbalo ešte ďalších 19 stotín. Segečová nedokázala napodobniť veterných 13,82 z trnavského juniorského šampionátu. Víťazná Malačanka Slezáková obhájila vlaňajší titul výkonom 13,82, bronz získala ďalšia juniorka Michaela Molnárová (AK Slávia Trenčín) za 14,43.

Adam Hriň potreboval na splnenie limitu o 20 cm dlhší skok, ako bolo jeho tohtoročné maximum 740 cm. Diaľkar MŠk Žiar nad Hronom sa k svojmu cieľu najviac priblížil v záverečnom šiestom pokuse, namerali mu 742 cm. Zverenca Radoslava Dubovského môže teda tešiť aspoň sezónne maximum a úspešná obhajoba titulu. Sedemmetrovú hranicu pokoril aj jeho tréningový kolega z banskobystrickej Dukly Matúš Blšták (705), od ktorého sa očakával atak limitu v trojskoku (15,55), ale víťazných 14,49 zo štvrtej série bol ďaleko za jeho možnosťami. Medzi ženami získala svoj prvý diaľkarský titul pod holým nebom tohtoročná slovenská tabuľková líderka Monika Lehenová (AŠK Slávia Trnava). Stačilo je na to 613 cm z úvodnej série, za 6 metrov sa dostali aj juniorky zo Slávie Trenčín Lívia Hübschová (605) a Tamara Balajová (604).

V behu na 400 m si utvorilo nové osobné rekordy päť najrýchlejších mužov a štyri ženy. Strieborný Samuel Michalko (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) atakoval limit na ME do 23 rokov 47,00, ale napokon ho od neho delilo 89 stotín. Čo nevyšlo zverencovi Viliama Štinčíka, podarilo sa víťazovi Tomášovi Grajcaríkovi (Naša atletika Bratislava), ktorý časom 47,85 splnil limit na juniorské ME v Jeruzaleme (48,00). Obaja členovia rekordnej juniorskej štafety SR z vlaňajších majstrovstiev sveta v Cali prvý raz v kariére pokorili hranicu 48 sekúnd. Bronz získal líder tohtoročných mužských tabuliek na 800 m Filip Bielek (ŠK Vital Bratislava).

Na ženskej štvorstovke zaujal medailový hetrik bežkýň Našej atletiky Bratislava v poradí Eliška Kandráčová (57,82), Viktória Trgová (58,11), Jana Kolozsváryová (59,07). Preteky nedokončila obhajkyňa titulu Tamara Balajová.

Šprintérom v sobotu poriadne znepríjemnil život protivietor. Úlohu vysokého favorita hladkej stovky potvrdil junior Filip Federič, talent Našej atletiky Bratislava však zaostal za svojím skvelým sanktpöltenským osobákom 10,32. Časom 10,76 (-1,9 m/s) iba o dve stotiny zdolal limitára na ME do 23 rokov Jakuba Nemca (Slávia STU Bratislava), bronz bral Samuel Cerula (Atletika Bratislava) za 11,01. Ani Agáta Cellerová (AK Slávia Trenčín) sa nepriblížila k svojmu maximu 11,65 z toho istého rakúskeho mítingu, jej čas 12,11 však poznačil protivietor s rýchlosťou 3,0 m/s, ktorý „odfúkol“ aj nádeje Lenky Kovačovicovej (ŠK ŠOG Nitra) a Viktórie Strýčkovej (Slávia STU Bratislava) na lepšie výkony ako 12,17, resp. 12,19.

Po problémoch s chrbtom sa do žrdkárskeho sektora vrátila bronzová z banskobystrického EYOF Anna Šimková (AO Akademik TU Košice) a hneď z toho bol slovenský výkon sezóny 350 cm. To isté sa podarilo aj Alanovi Černému, junior ŠK ŠOG Nitra si o dva centimetre vylepšil osobný rekord z ME družstiev v Chorzówe na 492 cm. Šimková obhájila vlaňajší titul a zároveň oživila nádeje na štart na tohtoročnom EYOF v Maribore.

Výborné výkony sa zrodili v pretekoch štafiet na 4×100 m. „Áčkové“ kvarteto Slávie STU Bratislava v zložení Ďurdina, Nemec, Igaz, Beladič prekonalo časom 41,93 bradatý klubový rekord Dukly Banská Bystrica (Pištěk, Ressler, Müller, Kušnír) z 22. júla 1984 v Prahe o 67 stotín. Ženy Slávie Trenčín zvíťazili za 47,78, čo je výkon o viac ako sekundu lepší než absolútny slovenský rekord AK Spartak Dubnica nad Váhom z 2. júla 2011, ale ten zostáva v platnosti, pretože zo štvorice Molnárová, Hübschová, Balajová, Cellerová spĺňa iba posledná menovaná vekové kritérium (ročníky 2001, 2002, 2003), ostatné sú juniorky (2004).

FAKTY Z KOŠÍC – SOBOTA

MUŽI DO 23 ROKOV

100 m (-1,9 m/s): 1. Filip Federič (Naša atletika Bratislava) 10,76, 2. Jakub Nemec (Slávia STU Bratislava) 10,78, 3. Samuel Cerula (Atletika Bratislava) 11,01

400 m: 1. Tomáš Grajcarík (Naša atletika Bratislava) 47,85 – splnený limit na MEJ 2023, 2. Samuel Michalko (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 47,89, 3. Filip Bielek (ŠK Vital Bratislava) 48,05

1500 m: 1. Filip Revaj (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 3:57,11, 2. Filip Semančák (Slávia STU Bratislava) 4:03,39, 3. Lukáš Kubička (AK ZŤS Martin) 4:07,40

110 m pr. (-0,3): 1. Dominik Labuda (AC Stavbár Nitra) 15,24, 2. Tomáš Revaj (CVČ Liptovský Mikuláš) 16,19, 3. Samuel Talajka (Slávia STU Bratislava) 17,34

3000 m pr.: 1. Gergö Szarka (AC Nové Zámky) 9:42,34, 2. Erik Novák (AC Stavbár Nitra) 10:03,49, 3. Peter Plánka (MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto) 10:35,36

žrď: 1. Alan Černý (ŠK ŠOG Nitra) 492, 2. Adam Antalec (AC Stavbár Nitra) 465, 3. Boris Hojdík (AO Sparta Považská Bystrica) 425

diaľka: 1. Adam Hriň (MŠk Žiar nad Hronom) 742 (-0,4), 2. Matúš Blšták (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 705 (-0,1), 3. Rastislav Jelínek (AK Slávia TU Košice) 664 (-1,4)

trojskok: 1. Matúš Blšták (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 14,49 (+0,7), 2. Adam Hriň (MŠk Žiar nad Hronom) 14,44 (+0,7), 3. Matúš Grieš (CVČ Liptovský Mikuláš) 13,64 (+2,1)

disk: 1. Milan Haborák (AC Nové Zámky) 44,49, 2. Samuel Šima (AK Slávia TU Košice) 43,78, 3. Filip Fleischhacker (AC Stavbár Nitra) 38,73

kladivo: 1. Dominik Sanitra (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 46,63, 2. Peter Hucan (AO Sparta Považská Bystrica) 37,87, 3. Matej Fedák (AK Slávia TU Košice) 37,60

chôdza na 10 000 m: 1. Tomáš Mencel (AK ZŤS Martin) 50:36,18, 2. Lukáš Rosenbaum 51:21,82, 3. Jakub Mažgút (obaja BCF Dukla Banská Bystrica) 53:16,07

4×100 m: 1. Slávia STU Bratislava „A“ (Ďurdina, Nemec, Igaz, Beladič) 41,93 – klubový rekord SR do 23 rokov, 2. Naša atletika Bratislava (Bayer, Federič, Grajcarík, Jursa) 44,42, 3. Slávia STU Bratislava „B“ (Talajka, Pelikán, Lipka, Láznička) 45,21

ŽENY DO 23 ROKOV

100 m (-3,0): 1. Agáta Cellerová (AK Slávia Trenčín) 12,11, 2. Lenka Kovačovicová (ŠK ŠOG Nitra) 12,17, 3. Viktória Strýčková (Slávia STU Bratislava) 12,19

400 m: 1. Eliška Kandráčová 57,82, Viktória Trgová 58,11, 3. Jana Kolozsváryová (všetky Naša atletika Bratislava) 59,07

1500 m: 1. Adriana Pavelicová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 4:50,67, 2. Lucia Kršková (AC Stavbár Nitra) 4:52,90, 3. Lucia Moricová (AK ZŤS Martin) 5:07,26

100 m pr. (+0,0): 1. Rebecca Slezáková (AC Malacky) 13,82, 2. Martina Segečová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 14,09, 3. Michaela Molnárová (AK Slávia Trenčín) 14,43

3000 m pr.: 1. Petra Šuleková 11:30,85, 2. Viktória Sabolová (obe ŠK ŠOG Nitra) 13:38,73, 3. Alexandra Plšeková (AK Slávia Trenčín) 17:12,68

žrď: 1. Anna Šimková (AO Akademik TU Košice) 350, 2. Diana Záborská (AC Stavbár Nitra) 315, 3. Alexandra Plšeková (AK Slávia Trenčín) 300

diaľka: 1. Monika Lehenová (AŠK Slávia Trnava) 613 (+3,1), 2. Lívia Hübschová 605 (+0,4), 3. Tamara Balajová (obe AK Slávia Trenčín) 604 (+3,2)

disk: 1. Jana Bódiková (ŠK ŠOG Nitra) 38,07, 2. Juliana Lacková (AO Akademik TU Košice) 29,37, 3. Roderika Sofková (AK Borský Svätý Jur) 33,13

kladivo: 1. Lenka Jašeková (AK Slávia TU Košice) 40,92, 2. Aneta Pecková (AŠK Slávia Trnava) 37,16, 3. Lesia Baloghová (TJ Orava Dolný Kubín) 32,40

chôdza na 10 000 m: 1. Ivana Dudová (AK ZŤS Martin) 55:52,31, 2. Karin Devaldová (AK Slávia TU Košice) 56:23,55, 3. Kristína Zámečníková (BCF Dukla Banská Bystrica) 57:07,16

4×100 m: 1. Slávia Trenčín (Molnárová, Hübschová, Balajová, Cellerová) 47,78, 2. Naša atletika Bratislava „A“ (Veselská, Bendová, Čederlová, Kandráčová) 48,20, 3. AŠK Slávia Trnava (Baláková, Comová, Pomajbová, Lehenová) 48,49

NEDEĽA

MUŽI DO 23 ROKOV

200 m (-1,9): 1. Filip Federič (Naša atletika Bratislava) 21,67, 2. Jakub Nemec 21,78, 3. Adam Igaz (obaja Slávia STU Bratislava) 22,08

800 m: 1. Filip Revaj (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 1:53,14, 2. Filip Semančák (Slávia STU Bratislava) 1:55,86, 3. Lukáš Kubička (AK ZŤS Martin) 1:57,46

5000 m: 1. Gergö Szarka (AC Nové Zámky) 15:39,38, 2. Jakub Patúc (ŠK Vital Bratislava) 15:50,12, 3. Erik Novák (AC Stavbár Nitra) 16:04,47

400 m prek.: 1. Denis Bartek (AŠK Slávia Trnava) 52,72, 2. Dominik Labuda (AC Stavbár Nitra) 55,59, 3. Martin Mizner (Slávia UK Bratislava) 57,64

výška: 1. Gergely Tóth 195, 2. Julian Juráček (obaja Slávia STU Bratislava) 190, 3. Šimon Kovalčin (AK Slávia TU Košice) 185

guľa: 1. Karel Šula ml. (BK Hraj na tie nohy Bratislava) 16,71, 2. Milan Haborák (AC Nové Zámky) 15,67, 3. Filip Fleischhacker (AC Stavbár Nitra) 13,38

oštep (800 g): 1. Adam Tkáč (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 53,96, 2. Filip Jursa (Naša atletika Bratislava) 46,46, 3. Martin Hletko (AK Slávia Trenčín) 40,65

4×400 m: 1. Slávia STU Bratislava „A“ (Ďurdina, Pelikán, Talajka, Lipka) 3:30,65, 2. Slávia STU Bratislava „B“ (Špacír, Púchy, Láznička, Semančák) 3:31,02, 3. AC Stavbár Nitra (Labuda, Lopúch, Novák, Viely) 3:41,00

ŽENY DO 23 ROKOV

200 m (-1,7): 1. Lenka Kovačovicová (ŠK ŠOG Nitra) 24,52, 2. Romana Hrnčárová (AC Stavbár Nitra) 25,17, 3. Martina Segečová (ŠK Dukla o. z. Banská bystrica) 25,19, rozbeh (+1,5): Hrnčárová 24,75 – splnený limit na EYOF 2023

800 m: 1. Emma Paulínyová (Atletika Šport hrou Bratislava) 2:16,54, 2. Lucia Kršková (AC Stavbár Nitra) 2:20,80, 3. Nikola Harceková (AK Slávia Trenčín) 2:25,82

5000 m: 1. Lenka Kotianová (ŠKP Žilina) 18:19,22, 3. Zuzana Kováčová (KOB Sokol Pezinok) 19:27,33, 3. Karin Devaldová (AK Slávia TU Košice) 24:16,71

400 m prek.: 1. Rebecca Slezáková (AC Malacky) 59,57, 2. Rebeka Žibritová (Atletika Šport hrou Bratislava) 59,80, 3. Andrea Švecová (Slávia STU Bratislava) 1:00,88

výška: 1. Terézia Vaneková (AK Slávia TU Košice) 169, 2. Michaela Lenhartová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 165, 3. Veronika Kuricová (ŠK Juventa Žilina), Sonja Sedláková (AO Akademik TU Košice) a Nela Šiková (AŠK Slávia Trnava) 160

trojskok: 1. Viktória Rusnáková (AK Slávia TU Košice) 12,11 (+0,4), 2. Lívia Hübschová 11,39 (-0,3), 3. Lenka Šupicová (obe AK Slávia Trenčín) 11,17 (-0,2)

guľa: 1. Monika Marjová (MŠK Vranov nad Topľou) 14,20, 2. Ľuboslava Olejníková (ŠK Olympia – SŠŠ Košice) 11,57, 3. Petra Hanuliaková (Slávia STU Bratislava) 11,30

oštep: 1. Petra Hanuliaková (Slávia STU Bratislava) 44,80, 2. Dominika Brnová (AK ZŤS Martin) 40,63, 3. Liana Melíšková (AC Nové Zámky) 40,42

4×400 m: 1. Naša atletika Bratislava 3:55,15 (Trgová, Kolozsváryová, Čederlová, Lörinczová) 3:55,15, 2. Slávia STU Bratislava (Švecová, Kodnárová, Kusyová, Strýčková) 4:00,81, 3. AK Slávia Trenčín (Harceková, Šupicová, Hübschová, Balajová) 4:01,30

Poradie klubov podľa počtu titulov:
6 – ŠK Dukla o. z. B. Bystrica, 5 – Naša atletika Bratislava, 4 – ŠK ŠOG Nitra, Slávia STU Bratislava, 3 – AC Nové Zámky, Slávia TU Košice, 2 – AK ZŤS Martin, AK Slávia Trenčín o. z., AC Malacky, AŠK Slávia Trnava, 1 – Akademik TU Košice, MŠK Žiar nad Hronom, AC Stavbár Nitra, BK Hraj na tie nohy Bratislava, Atletika Šport hrou Bratislava, ŠKP Žilina, MŠK Vranov nad Topľou

STARŠÍ ŽIACI – DEVÄŤBOJ
1. Miroslav Krchňavý (ŠK UMB Banská Bystrica) 5312 bodov (100 m prek. 13,49, žrď 360, disk 33,20, oštep 37,48, diaľka 590, guľa 10,89, 60 m 7,43, výška 171, 1000 m 3:09,29), 2. Dominik Daniž (AO Olympia Považská Bystrica) 4225, 3. Tomáš Briš (ŠK Juventa Žilina) 4065

STARŠIE ŽIAČKY – SEDEMBOJ
1. Dominika Švaňová 4586 (150 m 18,69, 100 m prek. 14,67, výška 146, guľa 8,66, diaľka 551, oštep 25,69, 800 m 2:33,84), 2. Nina Čanecká (obe ŠK Juventa Žilina) 4339, 3. Kiara Červenáková (Atletika Košice) 4278

DORASTENKY – SEDEMBOJ (VLOŽENÁ SÚŤAŽ)
1. Ema Vaňová (Atletika Šport hrou Prešov) 4791, 2. Tamara Svatíková (SK Jablonica) 4262

(JM)

Na snímkach postupne Filip Federič vo finále 200 m, Karel Šula, Rebecca Slezáková, finále 200 m žien do 23 rokov s Lenkou Kovačovicovou (č. 151) a Romanou Hrnčárovou (č. 16), najlepšie staršie žiačky na M-SR vo viacbojoch, trio medailistov (v strede víťaz a rekordér SR Krchňavý),  Adam Hriň, Tomáš Grajcarík, finále behu na 100 m mužov, najlepšie štafety žien i mužov do 23 rokov na 4×100 m AK Slávia Trenčín, resp. Slávia STU Bratislava.

FOTO MAREK FINDRIK, PETER MACKO,  SAZ (pt/ič)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk