Juniorské ME: Forster zabehla na 100 m prekážok svoj druhý najlepší čas, stačilo jej to na 12. miesto

Viktória Forster Forster mala v piatok na juniorských ME v Tallinne poriadne nabitý program. Predpoludním o 10.51 h miestneho času absolvovala rozbeh na 100 m prekážok, o päť a štvrť hodiny neskôr semifinále a dlhočizný deň ukončila večer, dve minúty po pol ôsmej, v rozbehu na 200 m.

Ako si talentovaná „šprintérska raketa“ z Hronca počínala? Odviedla dobrú robotu, niet jej čo vyčítať. Najskôr v II. rozbehu na 100 m prekážok skončila tretia časom 13,93 sekundy a s prehľadom priamo postúpila do popoludňajšieho semifinále. Zverenku Kataríny Adlerovej predstihli len Španielka Radsmová (13,50) a Jallohová z Nemecka (13,61). Celkovo dosiahla 21. čas z 30 štartujúcich.

“Dostať sa do semifinále bola pre mňa priorita. Som rada, že som si postrážila postupovú tretiu priečku. Začiatok bol super, potom som to postupne pomaličky vypúšťala. Už sa teším na semifinále,” skonštatovala Viktória Forster reprezentujúca ŠK ŠOG Nitra.

V ňom obsadila napokon v druhom (z troch) piatu priečku, bez nároku na miestenku v 8-člennom finále. Práve II. semifinále bolo najkvalitnejšie, lebo okrem dvoch priamo postupujúcich sa do bojov o medaily kvalifikovali aj prekážkarky na treťom (Nemka Jallohová 13,49) a štvrtom mieste (Fínka Stangová 13,50). Hneď za nimi finišovala Viktória, ktorá zabehla svoj druhý najlepší výkon v kariére 13,72 sekundy.

Rýchlejšia ako v Tallinne bola len vo finále tohtoročného domáceho seniorského šampionátu v Trnave, kde utvorila slovenský juniorský rekord 13,58 sekundy. Talentovanú brezniansku rodáčku klasifikovali napokon celkovo na peknej 12. priečke. O jedno miestečko si zlepšila umiestenie zo štvrtkovej hladkej stovky.

Tri a pol hodiny po semifinále prekážkovej stovky zakľakla Viktória znova do blokov: z rozbehu na 200 m (bol to jej piaty súťažný beh za 32 hodín!) sa však ďalej nedostala. V III. behu skončila piata za 24,50. Priamo postupovali do semifinále prvé tri a na postup s časom bolo potrebných 24,07, čo je o 3 stotinky lepší čas ako Viktóriin osobák.

„Žiaľ, ani na prekážkach sa nám sen o finále nesplnil. Viktória bežala v semifinále solídne, držala sa so súperkami až do konca. Škoda len, že trochu doplatila na fakt, že vedľa bežiaca Talianka mala kolíziu, čo ju pripravilo o lepší čas i umiestenie. Keďže sa cítila dobre, nastúpila aj na dvojstovku, no napokon sa na jej výkone únava predsa len prejavila,“ hodnotila vystúpenie svojej zverenky trénerka Katarína Adlerová.

Prekážkarka na 400 m Andrea Švecová ukončila svoju tallinnskú púť už v rozbehoch. V treťom skončila siedma za 1:01,34 min., čo je jej druhý najlepší výkon v kariére. Cieľ – zlepšiť si osobný rekord 1:01,04 z nedávnych juniorských M-SR v Trnave – gymnazistka z Partizánskeho súťažiaca za ŠK ŠOG Nitra tesne nesplnila. Posledný postupový čas bol 1:00,51 min. Švecová, ktorú trénuje otec Jozef, skončila celkovo 21. z 28 atlétok.

Piatkové účinkovanie slovenských atlétov v Tallinne ukončil v rozbehoch na 200 m Samuel Beladič zo Slávie STU Bratislava. V II. behu finišoval siedmy za za 21,91, no po diskvalifikácii Poliaka Pietrusu poskočil na šiestu priečku. Semifinále však bolo preňho priďaleko, skončil celkovo na 20. mieste. Na postup potreboval zverenec Mareka Korbu čas 21,62.

SLOVÁCI V TALLINNEPIATOK

JUNIORKY

200 m (27 štartujúcich) – III. rozbeh: 5. Viktória Forster – nepostúpila do semifinále (celkovo 23. miesto)

100 m prek. (30 štartujúcich) – II. semifinále: 5. Viktória Forster 13,72 – nepostúpila do finále (celkovo 12. miesto, 3. v II. rozbehu – 13,93)

400 m prek. (28 štartujúcich) – III. rozbeh: 7. Andrea Švecová 1:01,34 – nepostúpila do semifinále (celkovo 21. miesto)

JUNIORI

200 m: (24 štartujúcich) – II. rozbeh: 6. Samuel Beladič 21,91 (+2,7 m/s) – nepostúpil do semifinále (celkovo 20. miesto)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk