IAAF napokon pozvala na MS aj prekážkarku Stanislavu Škvarkovú (Lajčákovú)

Skvelá správa pre slovenskú atletiku! Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) napokon predsa len pozvala na MS do katarskej Dauhy aj prekážkarku na 100 m Stanislavu Škvarkovú (Lajčákovú).

Zverenka Michala Škvarku síce nesplnila extrémne prísny limit 12,98, ale v kvalifikačnom rebríčku skončila vďaka výkonu 13,08 v prvej štyridsiatke zaručujúcej štart na MS. IAAF ju napriek tomu do Dauhy nepochopiteľne nepozvala – jej meno sa neobjavilo ani vo štvrtok zverejnenej predbežnej štartovej listine.

V piatok popoludní však dorazil na sekretariát SAZ mail z IAAF, že Stanislavu Škvarkovú (Lajčákovú) predsa len pozývajú na MS. Pre 23-ročnú atlétku banskobystrickej Dukly to bude premiéra na vrcholnom svetovom podujatí. V tomto roku v júli sa na Svetovej univerziáde v Neapole kvalifikovala do finále, skončila v ňom siedma.

„Na jednej strane sa, z pozvania, samozrejme, obaja veľmi tešíme, no na druhej sme sa ocitli v trochu zložitej situácii. Keďže v stredu, keď nám oznámili, že nás na MS definitívne nepozývajú, sme sa prestali ďalej pripravovať a hlavu sme si obaja nastavili na to, že nikam sa nejde. Hoci ťažko, zmierili sme sa s tým. Stanka si dokonca išla vybavovať nové doklady, keďže po našom sobáši má od 14. septembra už priezvisko Škvarková. Teraz nemá občiansky ani pas, no verím, že sa nám podarí vybaviť všetko včas. Boli sme ako na špagáte –  raz áno, potom nie, potom znova svitla nádej ktorá však vzápätí zhasla. Situácia sa menila každú chvíľu. Teraz musíme rýchlo naskočiť znova do tréningu. Štart na svetovom šampionáte bude pre Stanku skúsenosť na nezaplatenie,“ zdôraznil prekážkarkin tréner a manžel v jednej osobe Michal Škvarka.

V slovenskej výprave v Dauhe tak bude šesť pretekárov – osemstovkárka Gabriela Gajanová, prekážkarka na 100 m Stanislava Škvarková (Lajčáková), kladivári Martina Hrašnová a Marcel Lomnický, chodci na 50 km Mária Katerinka Czaková a Matej Tóth.

GABRIEL BOGDÁNYI, FOTO PAVOL UHRIN

AKTUALIZOVANÁ SLOVENSKÁ NOMINÁCIA NA MS 2019 V DAUHE (27. 9. – 6. 10. 2019)

MUŽI (2)

Marcel Lomnický (rok narodenia 1987, kladivo, klub: ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, výkon v roku 2019: 77,15, piaty štart na MS)

Matej Tóth (rok narodenia 1983, 50 km chôdza, klub: ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, bez výkonu, siedmy štart na MS)

ŽENY (4)

Gabriela Gajanová (rok narodenia 1999, 800 m, klub: AK ZŤS Martin, výkon v roku 2019: 2:00,58, premiéra na MS)

Stanislava Škvarková /Lajčáková/ (rok narodenia 1996, 100 m prekážok, klub: ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, výkon v roku 2019: 13,08, premiéra na MS)

Martina Hrašnová (rok narodenia 1983, kladivo, klub: ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, výkon v roku 2019: 72,04, šiesty štart na MS)

Mária Katerinka Czaková (rok narodenia 1988, 50 km chôdza, klub: ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, výkon v roku 2019: 4:16:33, piaty štart na MS)

REALIZAČNÝ TÍM – VEDÚCI VÝPRAVY: Martin Pupiš (šéftréner), LEKÁR: MUDr. Pavol Hajmássy, FYZIOTERAPEUT: Denis Freudenfeld, TRÉNERI: Pavel Slouka, Matej Spišiak

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk