Na 6. ročníku Oštepárskeho mítingu v Martine zlepšili víťazi hlavných kategórií vlastné rekordy podujatia. Jakub Kubínec hodil vo svojej generálke na ME v Birminghame 75,23 a tretí raz vyhral Memoriál Rudolfa Honnera, Petra Hanuliaková aj šiesty raz triumfovala v Memoriáli Mariána Hanuliaka, tentoraz výkonom 49,93.    

Víťazstvom na martinskom Memoriáli Rudolfa Honnera v rekorde mítingu 75,23 sa naladil na nadchádzajúce majstrovstvá Európy v Birminghame (10. – 16. augusta) oštepár Jakub Kubínec. Na 6. ročníku špecializovaného mítingu uspel člen banskobystrickej Dukly tretí raz, keď vlastné maximum z roku 2022 zlepšil jedným zo svojich dvoch vydarených pokusov o 1,55 metra. Tretí muž historických slovenských tabuliek (83,49) vyhral pred svojimi klubovými kolegami Romanom Rosenbergerom (61,85) a juniorom Davidom Válekom (60,42).

Po roku sa menil ženský rekord – opäť zásluhou Petry Hanuliakovej, ktorá si svoju dokonalú bilanciu šesť štartov, šesť prvenstiev v Memoriáli Mariána Hanuliaka – svojho otca – udržala výkonom 49,93. Čerstvá slovenská rekordérka (53,25) síce tentoraz hod za 50 metrov nepredviedla, ale jediným vydareným pokusom zo vstupnej série aj tak o 30 cm posunula vlastné maximum podujatia. Vrhačka Slávie STU Bratislava vyhrala rovnako ako vlani pred dvojicou z břeclavských oštepárok Veronika Vallová (47,52), Iveta Mocharová (42,39).

Medzi dorastenkami sa tešila z víťazstva Tiffani Tanková z ŠK Run For Fun Bratislava (38,32), veteránsku kategóriu ovládli Svetlana Dudášová z AK Senica (po prepočte koeficientom 41,56 m) a Richard Honner z bratislavskej Slávie STU (62,70 m).

Celkovo sa na podujatí zúčastnilo 25 pretekárov zo Slovenska a Česka.

(JM)

 

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Najčítanejšie články