VÝROK MESIACA (MAREC 2020)

„Bežalo sa mi dobre, nechcela som tempo prepáliť, lebo doteraz som nikdy na bežeckých pretekoch takéhoto rangu neštartovala. Postupne som zrýchľovala a s blížiacim sa záverom som sa cítila lepšie a lepšie. Môj cieľ bol dostať sa pod 38 minút, čas 35:01 je pre mňa – šok!“

Takto hodnotila svoje vystúpenie na M-SR v cestnom behu na 10 km v Majcichove Margaréta Bičanová (AK ZVP Lučatín, na snímke s koučom Marekom Vojníkom), ktorá dobehla celkovo druhá a prvá medzi juniorkami. Časom 35:01 min zaostala  iba o 16 sekúnd za juniorským rekordom SR Ľudmily Melicherovej ešte z roku 1982. Pre 19-ročnú študentku zo Žiliny, vlaňajšiu juniorskú vicemajsterku Európy v zimnom triatlone, to boli premiérové atletické preteky v kariére!

OSOBNOSŤ MESIACA (MAREC 2020)

Po februárovom jasnom triumfe Jána Volka bolo rozhodovanie, komu udeliť ocenenie za marec, oveľa zložitejšie. Nielen pre „zmrazenie“ atletického života od 9. marca v dôsledku koronavírusovej pandémie, ale aj pre širokú škálu adeptov na toto ocenenie. Na slovenské pomery dosiahli kvalitné výkony vytrvalci na M-SR v cestnom behu na 10 km v Majcichove (Sahajda pokoril ako prvý Slovák po 13 rokoch hranicu 30 minút, Ondrovič zlepšil juniorský rekord SR na 32:13), na halových M-SR staršieho žiactva zaujala Tereza Čorejová 7-stotinovým zlepšením rekordu SR na 60 m na 7,81 a ziskom troch titulov (60 m, 150 m, 60 m prek.), na juniorskom šampionáte pod strechou zlepšila štvorica ŠK ŠOG Nitra Lenka Kovačovicová, Nina Húsková, Andrea Švecová, Viktória Forster rekord SR v tejto kategórii na 4 x 200 m o takmer 2 sekundy na 1:41,71 min. Práve finišmanku tohto kvarteta Viktóriu Forster sme napokon ocenili ako osobnosť mesiaca, keďže okrem štafety bola najlepšia aj na 60 m (7,53, len 7 stotín za rekordom SR) a 200 m, čo jej vynieslo „honor“ najúspešnejšej účastníčky šampionátu, pričom už predtým na seniorských M-SR patrila do trojice s najcennejšou medailovou zbierkou (2 – 2 – 0), keď titul na dvojstovke okorenila aj juniorským rekordom SR 24,58.

FACEBOOK

VIDEO

FLICKR FOTOGALÉRIA

NOVINKY

PARTNERI A DODÁVATELIA